Nasza misja

Od ponad 25 lat, Danonki są wiarygodnym partnerem rodziców i dzieci, dostarczając pysznych produktów zawierających wapń i witaminę D, które są potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

Ale gdy rodziny i dorostającedzieci stają dziś naprzeciw wyzwaniom dynamicznie zmieniającego się świata, muszą też umieć przystosować się do tej, być może niepewnej przyszłości. Nasze badania wskazują na to, że jednym z najlepszych sposobów na przygotowanie dzieci jest pozwolenie im na robienie różnych rzeczy po swojemu i wspieranie ich. Dlatego samodzielność jest teraz tak ważna: by pomóc dzieciom być zdrowszymi i szczęśliwszymi i pomagać im podejmować takie decyzje, które mają pozytywny wpływ na nie same i innych. Namawiając dzieci, by badały swój potencjał i dokonywały samodzielnych wyborów od wczesnego dzieciństwa, rodzice wyposażają je również w umiejętność znajdowania swojego miejsca w społeczeństwie. Pielęgnowanie samodzielności dzieci dziś pozwoli im na zbudowanie szczęśliwszego jutra. Danonki wierzą, że rodzice instynktownie wiedzą, jak zachęcać, pielęgnować i uczyć swoje dzieci - my jesteśmy tu tylko po to, by zaoferować wsparcie.


Dlaczego samodzielność jest tak ważna?

Dlaczego samodzielność jest tak ważna?

Zapytaliśmy rodziców: jak wychować szczęśliwe, zdrowe dzieci? Ty to już wiesz! Wszystko zaczyna się od miłości i bezpiecznego środowiska, które są kluczem do ich szczęścia; zbilansowanej diety, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie i daje im paliwo do odkrywania świata, spędzania razem czasu, aktywności fizycznej, zabawy - ale oczywiście ważny jest też tysiąc innych rzeczy, które robisz, by Twoje dzieci rozwijały się prawidłowo. Choć wszystkie te rzeczy są bardzo istotne i były przez lata częścią filozofii Danonków, to ostatnio poświęciliśmy sporo czasu, zastanawiając się nad nowymi sposobami, dzięki którym możesz zachęcić swoje dziecko do rozwijania się. Posłuchaliśmy pomysłów z całego świata, w tym z Brazylii, Rosji, Meksyku, Francji, Hiszpanii oraz Niemiec. I jesteśmy przekonani, że przeoczyliśmy ważny element układanki. Dziś bardziej niż kiedykolwiek dzieci w wieku od 3 do 6 lat muszą także nauczyć się myśleć i działać samodzielnie, eksperymentować i rozwiązywać problemy w bezpiecznym otoczeniu. Nazywamy ten proces „usamodzielnianiem”, a dzieci, które w pełni przez niego przejdą, będą miały większą szansę na stanie się szczęśliwymi, wszechstronnymi, pewnymi swej wartości dorosłymi, którzy bez problemu znajdą swoje miejsce w świecie.


Wspólna podróż... z Tobą na miejscu kierowcy

Wspólna podróż... z Tobą na miejscu kierowcy

Samodzielność nie jest czymś wrodzonym. Dzieci stają się samodzielne tylko wtedy, gdy zachęca się je do odkrywania nowych rzeczy - gdy rodzice robią krok w tył i pozwalają im eksperymentować. To nie jest proste zadanie! Ale Ty masz wyjątkowe narzędzia, by mu sprostać. Jako rodzic swojego dziecka jesteś jego zaufanym przewodnikiem, który prowadzi go na drodze do samodzielności. Danonki chcą Ci po prostu trochę pomóc i sprawić, by wszystko było dla was świetną zabawą!
To dlatego poświęciliśmy nasz czas, by przedstawić Ci świetne pomysły, które sprawią, że wasza wspólna podróż do samodzielności będzie szczęśliwsza i spokojniejsza.

Nasze porady i propozycje aktywności są oparte na trzech ważnych przekonaniach:

  1. Dzielenie się wspólnymi chwilami. Ta specjalna bliskość, którą czujecie, gdy spędzacie razem czas, oznacza, że Twoje dzieci mogą zaufać światu i swojej umiejętności poruszania się po nim. Ty i Twoje dziecko nawiązujecie głębszą więź. Ta bliskość daje im bezpieczeństwo, które pozwala im na...
  2. Robienie rzeczy tak, jak tego chcą. Pozwalamy im mieć wolność wyboru, by same mogły rozpoczynać własne zajęcia i kierować nimi. W ten sposób zwiększamy pewność siebie naszych dzieci w bezpiecznym, spokojnym środowisku, co z kolei pozwala im na...
  3. Odkrywanie nieznanego. Chcemy pomóc, by mogły pewnie, ale bezpiecznie poruszać się po nieznanym, poznawać swoje ograniczenia i zrozumieć swoje zachowania. To pomoże im dokonywać dobrych decyzji - zarówno teraz, jak i w przyszłości.