Eksperci w dziedzinie wychowania dzieci

Wsparcie dla rodziców w wychowaniu dzieci do samodzielności


Nowe wyzwania!

Nowe wyzwania!

Współcześni rodzice mają do czynienia z całkowicie nowymi wyzwaniami dotyczącymi wychowania dzieci. W nowej rzeczywistości pojawiają się nowe zadania. Tym bardziej potrzebujemy pewności, że postępujemy w sposób właściwy.

Świat, w którym żyjemy, jest coraz bardziej skomplikowany, dlatego skorzystanie z porad specjalistów staje się niezwykle ważne. Eksperci wspierają rodziców, by lepiej wykorzystali swoje możliwości i wychowywali dzieci z miłością, w sposób mądry i bezpieczny.


Zdrowe i szczęśliwe dzieci, pełne wiary we własne możliwości!

Zdrowe i szczęśliwe dzieci, pełne wiary we własne możliwości!

W Danonkach rozumiemy, że rodzice potrzebują wsparcia, dlatego powołaliśmy grupę międzynarodowych ekspertów w zakresie wychowania i psychologii dzieci, którzy dostarczają nam profesjonalnych porad.

Grupa ta opracowała zalecenia dotyczące wychowywania zdrowych i szczęśliwych dzieci pełnych wiary we własne siły, tak aby mogły one w pełni wykorzystać swój potencjał rozwoju. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że postępują zgodnie z zasadami określonymi przez doświadczonych profesjonalistów.

Porady te zostały sformułowane w postaci artykułów, w których omawiane są najważniejsze etapy rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym.


Będziemy Ci towarzyszyć!

Udzielane porady dotyczą głównie kształtowania samodzielności dzieci. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że zapewnienie dzieciom możliwości podejmowania ich własnych decyzji i uczenia się na błędach (pod czujnym okiem rodziców) umożliwia im zostanie odpowiedzialnymi dorosłymi, którzy będą umieli dostosować się do przemian zachodzących w naszych społeczeństwach. Kształtowanie samodzielności dzieci już teraz zapewnia im lepszą, szczęśliwą przyszłość.

W Danonkach rozumiemy, że rodzice instynktownie wiedzą, w jaki sposób wychowywać swoje dzieci. Zadaniem grupy naszych ekspertów jest jedynie towarzyszenie rodzicom i udzielenie im pomocy na ścieżce rozwoju samodzielności dzieci oraz kształtowania ich zdolności odkrywania świata i eksperymentowania na poszczególnych etapach rozwoju.


Nasi eksperci

Laura Markham

Laura Markham

USA, Autor i lekarz, Psycholog

Więcej informacji
Laura Markham
Dr Laura Markham jest autorem książek „Spokojni rodzice, szczęśliwe dzieci: jak przestać krzyczeć i zrozumieć się z dziećmi” oraz „Spokojni rodzice, zdrowe rodzeństwo: jak przestać ze sobą walczyć i wychować dzieci, które będą naszymi przyjaciółmi przez całe życie.”
Po uzyskaniu dyplomu magistra Columbia University, dr Markham pracowała jako psycholog kliniczny, specjalizując się w zakresie udzielania rodzicom porad dotyczących kształtowania lepszych relacji z ich dziećmi.

Będąc jednym z założycieli wydawnictwa AhaParenting.com, Dr Laura współpracowała również ze specjalistycznymi magazynami i witrynami internetowymi Mothering.com, Psychology Today, The Natural Parent Magazine, Pregnancy.org, Girlie Girl Army, SheKnows.com oraz wieloma innymi. Często wypowiada się w telewizji oraz w radiu, a ponadto zamieściła setki artykułów w tak różnych czasopismach, jak The Wall Street Journal, Real Simple, Newsday, Men’s Health, Redbook i Parents Magazine. Jej newsletter ma ponad 90.000 sybskrybentów.

„Zabawa nie jest stratą czasu.”

Opracowany przez dr Laurę model wychowania dzieci w oparciu o wzajemne relacje pomógł tysiącom rodzin z USA i Kanady w zakresie wspólnego opracowania zdroworozsądkowych rozwiązań dotyczących tak różnorodnych zagadnień, jak obawa przed rozłąką, problemy ze snem, rozmawianie z dziećmi i określenie zasad korzystania przez nie z telefonów komórkowych. Ponadto jest ona matką dwóch wspaniałych dzieciaków -- które mają obecnie 20 i 24 lata!
Sue Atkins

Sue Atkins

Wielka Brytania, Ekspert w dziedzinie wychowania dzieci, autor książek i publikacji

Więcej informacji
Sue Atkins
Przed rozpoczęciem swojej pracy w mediach, Sue Atkins była zastępcą dyrektora szkoły.
Jest ekspertem programów dotyczących wychowania dzieci w brytyjskiej telewizji, w których dzieli się swoimi praktycznymi poradami na temat wychowywania szczęśliwych dzieci pełnych wiary we własne możliwości od niemowlęctwa aż do wieku nastoletniego. Systematycznie bierze udział w takich programach, jak BBC Breakfast i The Jeremy Vine Show w stacji radiowej BBC Radio 2 oraz udziela odpowiedzi na telefoniczne pytania rodziców w radiu BBC. Jej artykuły dotyczące wychowywania dzieci są publikowane na całym świecie.
Sue jest autorem będącej prawdziwym bestsellerem w sklepie internetowym Amazon książki „Łatwe wychowywanie - w jaki sposób wychować szczęśliwe dzieci”, a także „Wychowywanie szczęśliwych dzieci dla opornych” - pozycji należącej do słynnej serii wydawniczej w czarno-żółtym kolorze. Książka „Łatwe wychowywanie” jest również dostępna na płycie CD, w postaci pliku audio MP3 oraz jako aplikacja. Z witryny internetowej Sue można również pobrać e-booki autorstwa Sue, pełne pomysłów i praktycznych porad.
Sue zawsze zachęca ludzi, aby nie obawiali się w pełni wykorzystać posiadanego potencjału i pomaga im odkryć, w jaki sposób mogą kształtować szczęśliwe relacje rodzinne.
Sue ukończyła wyższe studia z wyróżnieniem i jest wykwalifikowanym wychowawcą. Ponadto posiada tytuł wykwalifikowanego szkoleniowca, przyznany po ukończeniu kursu prowadzonego przez dr Richarda Bandlera i Paula McKenna. Jej wizja stanowi inspirację dla milionów rodziców, którzy zamierzają stworzyć pozytywne relacje wzajemnego zaufania i harmonii w swoich rodzinach.
Jest również Ambasadorem wspierającej placówki szkolne instytucji charytatywnej School Home Support Charity i z olbrzymim zaangażowaniem współpracuje ze szkołami w zakresie edukacji dzieci w sposób zapewniający im kształtowanie wiary we własne siły.

„Z wielką przyjemnością biorę udział w pracach grupy ekspertów w dziedzinie wychowania dzieci i kształtowania ich samodzielności, ponieważ zawsze pasjonowałam się zagadnieniami dotyczącymi ułatwienia rodzicom wychowywania szczęśliwych, samodzielnych dzieci pełnych wiary we własne możliwości, zdolnych do prawdziwego wyrażenia ich nieograniczonego potencjału rozwojowego.”
Esther Belvis Pons

Esther Belvis Pons

HISZPANIA, Ekspert w dziedzinie wychowania dzieci i strategii kształtowania kreatywności

Więcej informacji
Esther Belvis Pons
Esther jest ekspertem w dziedzinie opracowywania strategii dotyczących przystosowywania się do zmian zachodzących w społeczeństwie, wyspecjalizowanym w szczególności w dziedzinie edukacji i sztuk pięknych. Uwielbia opracowywać rozwiązania edukacyjne oparte na wzajemnych więziach i opiece, w grupach ludzi oraz organizacjach, z którymi pracuje. Bierze udział w bardzo różnorodnych projektach społecznych i publikuje swoje artykuły w znanych pismach akademickich, takich jak Computers & Education, European Journal of Teacher Education, czy Research in Drama Education. Zawsze stara się poruszać w nich aspekty, które zazwyczaj są pomijane, takie jak wpływ kreatywności i nowych technologii na wyniki w nauce oraz kształtowanie kluczowych umiejętności rozwojowych, które będą dzieciom przydatne przez całe życie.
Esther urodziła się w Barcelonie, jednak wychowywała się w różnych krajach świata - posiada tytuł licencjata i magistra edukacji uniwersytetu barcelońskiego (Universitat Autònoma de Barcelona) oraz doktora studiów teatralnych i sztuk scenicznych (Uniwersytetu w Warwick). Pełni rolę doradcy o wizjonerskiej, kreatywnej roli, umożliwiając rodzinom i społecznościom tworzenie zdrowych, silnych relacji na podstawie ich własnych wartości oraz uwarunkowań otaczającego je świata. Starając się zawsze sprawiać, że świat stanie się lepszy, zapewnia nowym pokoleniom możliwość pełnego wykorzystania ich potencjału poprzez opracowanie kreatywnych zajęć edukacyjnych, w szczególności w zakresie sztuki. Jej innowacyjne pomysły wychowawcze i nowe formy edukacyjne są testowane na wyższych uczelniach Universitat Internacional de Catalunya i Universitat Autònoma de Barcelona.

„Samodzielność to podstawa edukacji, dzięki którym w naszych społeczeństwach mogą być obecni ludzie pełni aspiracji w zakresie wprowadzania zmian. Staram się kształtować mentalność zapewniającą dobre samopoczucie i wiarę we własne siły, czyli cechy absolutnie niezbędne dla poradzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami coraz bardziej niepewna i skomplikowana przyszłość.”
Leo Fraiman

Leo Fraiman

BRAZYLIA, Specjalista w dziedzinie edukacji, psychoterapeuta i pisarz

Więcej informacji
Leo Fraiman
Leo Fraiman urodził się w roku 1969 w Brazylii, a swoje dzieciństwo uważa za bardzo szczęśliwe. Uważając swoich rodziców za wzór do naśladowania, Leo nauczył się od nich bardzo wiele, jeżeli chodzi o tworzenie trwałych więzi między ludzkich obserwując, w jaki sposób rodzice rozmawiają ze sobą i szanują się wzajemnie.
Uważając się za osobę bardzo wrażliwą, Leo twierdzi, że jego osobowość stanowiła jeden z kluczowych czynników, dla których zdecydował się studiować psychologię, zamierzając w ten sposób lepiej poznać sposób myślenia ludzi, aby móc później skutecznie im pomagać.

Po przeczytaniu w liceum książki „Niekończąca się historia” autorstwa Michela Ende, Leo postanowił rozpocząć wyższe studia na wydziale psychologii, uważając, że postępowaniem wszystkich ludzi kierują ich marzenia. Kolejną ważną inspiracją literacką była dla Leo książka „ Psycholog w obozie koncentracyjnym” Viktora Frankla - Leo uważa ją za teoretyczną podstawę swojej pracy, dzięki której zrozumiał, że pomimo, iż marzenia są niezwykle istotne, nie mogą one zostać zrealizowane bez ścisłego określenia kierunku lub „projektu” rozwoju naszego życia.

Leo napisał pracę magisterską pod tytułem „Znaczenie udziału rodziców w edukacji szkolnej”, uzyskując tytuł magistra Uniwersytetu w Sao Paulo, a następnie opublikował takie pozycje książkowe, jak: „Specjalista w dziedzinie edukacji szkolnej i rozwoju ludzkiego” oraz „Praktyka programowania neurolingwistycznego”.

Leo napisał 20 książek i wygłaszał liczne wykłady w tak różnych krajach, jak Argentyna, Hiszpania, Dania, Szwajcaria, kraje Afryki i Portugalia, a ponadto był wykładowcą psychologii kognitywnej na uniwersytecie Paulista (Brazylia) przez 7 lat, pełnił rolę doradcy edukacyjnego w zakresie psychologii kognitywnej przez 8 lat i nauczyciela w szkole Guilherme Dumont Villares (Brazylia) przez 11 lat, biorąc udział w realizacji projektu Zdrowego Rozwoju i Kształtowania Życiowych Projektów.

Ponadto, Leo często bierze udział w programach radiowych Radio Jovem Pan (Brazylia) i publikuje swoje artykuły na witrynach internetowych, takich jak www.uol.com.br.

Leo Fraiman, specjalista w dziedzinie wychowania dzieci, psychoterapeuta i pisarz: 06.40544/7