Strona główna
Previous activity

Łazienkowa tabelka czystości

Next activity
Czystość i porządek
Czystość i porządek
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  3 / 5

Prosta tabelka może być łatwym sposobem, aby zachęcić dziecko do dbania o własną higienę. Dzięki niej łatwo można zanotować każdy prysznic, mycie zębów i inne czynności.

Łazienkowa tabelka czystości
Łazienkowa tabelka czystości

Potrzebujesz tylko:

- grubego papieru albo kartonu

- kolorowego długopisu

- markerów

- linijki

Krok 1: Narysuj kalendarz na grubym papierze lub kartonie. Oznacz miejsca na kolejne tygodnie lub miesiące, zostawiając duże prostokąty na każdy dzień. Umieść tabelę w miejscu, gdzie będzie dobrze widoczna. Ponieważ będziesz po niej rysować, dobrze umieścić ja na kafelkach w łazience. Kafelki łatwo zmyć, jeśli przypadkiem nie trafisz mazakiem w odpowiednie pole.

Krok 2: Za każdym razem, kiedy Twoje dziecko kąpie się lub bierze prysznic, możecie narysować mały rysunek w odpowiednim polu. Narysujcie co chcecie – na przykład wielka kropla za każdą kąpiel! Za każdym razem, gdy ktoś skorzysta z toalety, będzie widział listę zadań w łazience. Rysunek z dnia poprzedniego będzie im też przypominał, co należy zrobić.

Krok 3: Narysuj małą szczoteczkę za każdym razem, gdy któreś z dzieci umyje zęby, lub mały grzebień, gdy samodzielnie się uczesze. Dodaj małą gwiazdkę, jeśli dzieci pamiętały o wszystkim. Kiedy zgromadzą pięć gwiazdek, zasłużyły na małą nagrodę!

Stwórz swój dziennik rodziny
Wydrukuj

Masz jeszcze chęć na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!