Dlaczego Danonki odpowiadają dzieciom? Sprawdź skład naszych produktów

Nauka jedzenia Prawidłowa dieta
Danonki to serki i jogurty, których skład został opracowany tak, by odpowiadał na wybrane kluczowe potrzeby żywieniowe dzieci. Nasze produkty zawierają witaminę D i wapń – składniki potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości.
Dlaczego Danonki odpowiadają dzieciom? Sprawdź skład naszych produktów

W diecie dzieci istotną rolę pełnią produkty dostosowane do ich potrzeb żywieniowych. Dlatego skład serków i jogurtów Danonki został tak pomyślany, by stanowić wartościowy element codziennego jadłospisu dziecka.

Do prawidłowego rozwoju kości dzieci potrzebny jest m.in. wapń. Jednym ze źródeł wapnia są produkty mleczne, dlatego powinny one stanowić ważny element codziennej diety dziecka. Warto zadbać także o to, by wraz z wapniem dziecko otrzymywało witaminę D, która ułatwia przyswajanie wapnia z pożywienia. Spożycie wapnia, białka i witaminy D oraz aktywność fizyczna to podstawowe elementy optymalnego rozwoju kości u dzieci.

  • - Serki i jogurty Danonki zawierają witaminę D i wapń, które uczestniczą w prawidłowym rozwoju kości u dzieci. Zróżnicowana i zbilansowana dieta oraz zdrowy styl życia są bardzo ważne dla zdrowia dzieci.
  • - 1 kubeczek serka Danonki powstaje z 2 kubeczków mleka! Danonki mogą stanowić jedną z 3-4 porcji produktów mlecznych zalecanych w diecie dziecka*.
  • - Serki i jogurty Danonki nie zawierają syropu glukozowo-fruktozowego, barwników**, sztucznych aromatów ani konserwantów.

Danonki posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

*Żródło: Instytut Żywności i Żywienia.

** W zależności od wariantu smakowego barwa produktu może pochodzić z dodanych naturalnych koncentratów pochodzenia roślinnego, szczegóły na opakowaniu


Degustacja „w ciemno”

Degustacja „w ciemno”

Dowiedz się więcej
Witamina D i wapń – zgrany duet dla mocnych kości

Witamina D i wapń – zgrany duet dla mocnych kości

Dowiedz się więcej