Dlaczego w pokoju mojego dziecka jest taki bałagan

Nauka sprzątania Czystość i porządek
Niektóre dzieci kochają porządek, ale spójrzmy prawdzie w oczy: większość wręcz przeciwnie! Jednak są sposoby, aby oczyścić podłogę pokoju dziecka ze sterty zabawek bez uciekania się do przekupstwa – oto one.
Dlaczego w pokoju mojego dziecka jest taki bałagan

Dzieci chętniej utrzymują porządek w pokoju, jeśli są z tego dumne. Pozwól im wybrać kilka przedmiotów samodzielnie – na przykład pościel lub obrazki – nawet, jeśli nie są do końca w Twoim guście.
Upewnij się, że mają wystarczająco dużo miejsca, żeby poskładać swoje rzeczy. Pudełka chowane pod łóżkiem są praktyczne, a miękkie zabawki można trzymać w specjalnych hamakach lub siatkach zwisających z sufitu.
Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań i zabawek. Łatwiej jest utrzymać czystość w pokoju jeśli jest w nim mniej rzeczy. Raz do roku zrób dokładny przegląd wszystkiego ze swoim dzieckiem i wspólnie zdecydujcie, co jest już niepotrzebne.
Ustal jeden dzień w tygodniu, w którym pokój musi być posprzątany – możesz zamienić to zadanie wyścig, jeśli masz więcej dzieci, lub mierzyć im czas. Pogratuluj im, jeśli pokój jest utrzymany w czystości – może nawet zrób tabelę z gwiazdkami?
Zachęcanie dzieci do porządku pomaga wyrobić dobre nawyki na przyszłość. Ale jeśli czasem zapomną o sprzątaniu, nie zawadzi po prostu czasem zamknąć drzwi – tylko na chwilę!

Uczenie dzieci porządkowania to świetny sposób, aby wyrabiać w nich prawidłowe nawyki oraz rozwinąć poczucie odpowiedzialności za samych siebie - będą to doskonałe cechy w Twoim rodzinnym zespole.

Zrób własne mydło

Zrób własne mydło

Dowiedz się więcej
Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Dowiedz się więcej