Jak skłonić dziecko do pójścia do łóżka

Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
Już pora spać? Ale mamo! Ja jeszcze nie chcę! Brzmi znajomi? No pewnie! Dobrze zaplanowany wieczór znacznie ułatwia pójście spać – oto kilka pomysłów.
Jak skłonić dziecko do pójścia do łóżka

Na godzinę lub dwie przed snem wybierz relaksujące zajęcie, np. malowanie lub rysowanie. Żadnego biegania ani tańczenia!
Każdego wieczora wykonujcie kolejno te pięć czynności: kąpiel, mycie zębów, toaleta, książka na dobranoc i do łóżka.
Staraj się pilnować stałej godziny spania - jeżeli Twoje dziecko będzie wiedziało, czego oczekiwać i że nie podlega to dyskusji, będzie mniej skłonne się sprzeciwić. Niektóre dzieci lubią co wieczór słuchać tej samej historii na dobranoc. Ciebie może to nudzić, ale dla nich to kojące!
Stwórz w pokoju swojego dziecka spokojne otoczenie: upewnij się, że zabawki i bałagan są uprzątnięte. Wiele dzieci lubi mieć zapaloną lampkę, ale upewnij się, że nie świeci zbyt jasno.
Zakończ dzień w pokoju dziecka. Może to być bajka, piosenka albo po prostu utulenie go do snu. Pomoże to Twojemu maluchowi zasnąć.
Dzieci mają w ciągu dnia tyle ekscytujących rzeczy do zrobienia, że czas na pójście do łóżka zawsze przychodzi za wcześnie. Spraw, żeby chwile przez zaśnięciem były błogie i wyjątkowe, a nim się obejrzysz, dzieci będą smacznie spać.

Wieczorne przygotowanie do snu jest podstawą do tego, żeby dzieci zrozumiały, że niedługo czas iść do łóżka.

Przegoń złe sny i zrób swój Łapacz Snów

Przegoń złe sny i zrób swój Łapacz Snów

Dowiedz się więcej
Morski świat Danonka

Morski świat Danonka

Dowiedz się więcej