Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw

Nauka jedzenia Prawidłowa dieta
Masz dość przypominania dzieciom, że mają jeść warzywa? Czy sztuczka z chowaniem brokuła przestała działać? Tu znajdziesz kilka praktycznych porad, dzięki którym dzieci poznają i pokochają warzywa.
Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw

Zachęć dzieci do polubienia warzyw dzięki tym czterem poradom:
- Zamień gotowanie w dobrą zabawę, pokazując dzieciom, jak przygotowywać zdrowe potrawy z różnych owoców i warzyw.
- Staraj się używać różnych kolorów do stworzenia zabawnych buziek – na przykład nos z pomidorka koktajlowego, oczy z plastrów cukinii i włosy z papryki.
- Podawaj warzywa na różne sposoby: jako gładkie zupy, słodkie puree, surowe koktajle, pieczone, chrupiące chipsy czy talarki… lub przygotuj nowe mieszanki soków jako przekąskę. Spróbuj zmiksować liście szpinaku, banana, jabłko i soki owocowe.
- Pozwól dzieciom przygotować własny ulubiony przepis na danie z warzyw i owoców. Kto by pomyślał, że zupa z marchewki i gruszki może być taka pyszna?
Nieważne, której metody spróbujesz - na pewno będzie to sukces! Te wskazówki pomogą Ci pokazać dzieciom, jak ważne, zdrowe – i co najważniejsze – przyjemne może być jedzenie warzyw każdego dnia.

 

Prezentowanie jedzenia w ciekawy sposób, z użyciem rożnych kolorów i kształtów, może sprawić, że dziecko zainteresuje się warzywami.

Pudełko z dobrymi manierami

Pudełko z dobrymi manierami

Dowiedz się więcej
Dlaczego Danonki odpowiadają dzieciom? Sprawdź skład naszych produktów

Dlaczego Danonki odpowiadają dzieciom? Sprawdź skład naszych produktów

Dowiedz się więcej