Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw

Nauka jedzenia Prawidłowa dieta
Masz dość przypominania dzieciom, że mają jeść warzywa? Czy sztuczka z chowaniem brokuła przestała działać? Tu znajdziesz kilka praktycznych porad, dzięki którym dzieci poznają i pokochają warzywa.
Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw

Zachęć dzieci do polubienia warzyw dzięki tym czterem poradom:
- Zamień gotowanie w dobrą zabawę, pokazując dzieciom, jak przygotowywać zdrowe potrawy z różnych owoców i warzyw.
- Staraj się używać różnych kolorów do stworzenia zabawnych buziek – na przykład nos z pomidorka koktajlowego, oczy z plastrów cukinii i włosy z papryki.
- Podawaj warzywa na różne sposoby: jako gładkie zupy, słodkie puree, surowe koktajle, pieczone, chrupiące chipsy czy talarki… lub przygotuj nowe mieszanki soków jako przekąskę. Spróbuj zmiksować liście szpinaku, banana, jabłko i soki owocowe.
- Pozwól dzieciom przygotować własny ulubiony przepis na danie z warzyw i owoców. Kto by pomyślał, że zupa z marchewki i gruszki może być taka pyszna?
Nieważne, której metody spróbujesz - na pewno będzie to sukces! Te wskazówki pomogą Ci pokazać dzieciom, jak ważne, zdrowe – i co najważniejsze – przyjemne może być jedzenie warzyw każdego dnia.

 

Prezentowanie jedzenia w ciekawy sposób, z użyciem rożnych kolorów i kształtów, może sprawić, że dziecko zainteresuje się warzywami.

Zaprojektuj własne podkładki

Zaprojektuj własne podkładki

Dowiedz się więcej
Dlaczego Danonki odpowiadają dzieciom? Sprawdź skład naszych produktów

Dlaczego Danonki odpowiadają dzieciom? Sprawdź skład naszych produktów

Dowiedz się więcej