Naucz dzieci szanować przyrodę i planetę

Dbanie o naturę Dbanie o przyrodę
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci dorastając uczyły się dbać o świat, w którym żyjemy. Jeśli wcześnie zaszczepisz dobre nawyki, mają one szanse utrzymać się przez całe życie.
Naucz dzieci szanować przyrodę i planetę

A może pokazać dzieciom, jak się segreguje surowce do recyklingu? Niech pomagają Ci wkładać odpady do odpowiednich pojemników. Wytłumacz, że tak jak dbacie o swój dom, trzeba też dbać o cały świat i ponowne wykorzystywanie surowców jest na to dobrym sposobem.
Zabieraj dzieci na spacery do parku, do rezerwatów przyrody i do zoo dla dzieci. Niech rozpoznają zwierzęta i mówią o ich zwyczajach, co jedzą i jak żyją.
Siejcie rośliny – nawet jeżeli nie macie ogródka, możecie posiać rzeżuchę na ligninie albo wyhodować roślinę z pestki awokado.
Pomyśl o roślinie doniczkowej, której może doglądać Twoje dziecko – pomoże to również rozwijać jego poczucie odpowiedzialności. Albo powieś w ogródku lub postaw na parapecie domek czy karmnik dla ptaków i wspólnie obserwujcie ptaki i rozmawiajcie o tym, jak się nimi opiekować.

Uczenie dzieci zasad ochrony środowiska i mówienie o nich jest bardzo ważne. Nie należy się spieszyć, ale wyjaśniać im wszystko stopniowo - w ten sposób w miarę dorastania dzieci będą szanować środowisko.

Hurra, świeci słońce! Tabelki pogodowe dla dzieci

Hurra, świeci słońce! Tabelki pogodowe dla dzieci

Dowiedz się więcej
Morski świat Danonka

Morski świat Danonka

Dowiedz się więcej