Naucz dzieci szanować przyrodę i planetę

Dbanie o naturę Dbanie o przyrodę
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci dorastając uczyły się dbać o świat, w którym żyjemy. Jeśli wcześnie zaszczepisz dobre nawyki, mają one szanse utrzymać się przez całe życie.
Naucz dzieci szanować przyrodę i planetę

A może pokazać dzieciom, jak się segreguje surowce do recyklingu? Niech pomagają Ci wkładać odpady do odpowiednich pojemników. Wytłumacz, że tak jak dbacie o swój dom, trzeba też dbać o cały świat i ponowne wykorzystywanie surowców jest na to dobrym sposobem.
Zabieraj dzieci na spacery do parku, do rezerwatów przyrody i do zoo dla dzieci. Niech rozpoznają zwierzęta i mówią o ich zwyczajach, co jedzą i jak żyją.
Siejcie rośliny – nawet jeżeli nie macie ogródka, możecie posiać rzeżuchę na ligninie albo wyhodować roślinę z pestki awokado.
Pomyśl o roślinie doniczkowej, której może doglądać Twoje dziecko – pomoże to również rozwijać jego poczucie odpowiedzialności. Albo powieś w ogródku lub postaw na parapecie domek czy karmnik dla ptaków i wspólnie obserwujcie ptaki i rozmawiajcie o tym, jak się nimi opiekować.

Uczenie dzieci zasad ochrony środowiska i mówienie o nich jest bardzo ważne. Nie należy się spieszyć, ale wyjaśniać im wszystko stopniowo - w ten sposób w miarę dorastania dzieci będą szanować środowisko.

Stwórz własne “Danonko-zwierzaki”

Stwórz własne “Danonko-zwierzaki”

Dowiedz się więcej
Morski świat Danonka

Morski świat Danonka

Dowiedz się więcej