Naucz dziecko dbać o zęby

Nauka sprzątania Czystość i porządek
Aj! Czy jest coś, co wywołuje większe poczucie winy niż dentysta mówiący Ci, że Twoje dziecko ma ubytek? Aż serce się kraje. Ale nie wiń się – to się zdarza. Przedstawiamy kilka sposobów, jak temu zapobiec.
Naucz dziecko dbać o zęby

Dbanie o higienę jamy ustnej zaczyna się wcześnie i powinno być świetną zabawą! Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o zdrowym jedzeniu, które pomaga utrzymać zdrowe zęby i śnieżnobiały uśmiech. Pamiętaj także o piciu wody! Pokaż dziecku odpowiednie ruchy szczoteczką przy myciu zębów, używając odpowiedniej dziecięcej pasty do zębów (wystarczy kuleczka wielkości groszku). I nie zapomnij o zębach z tyłu! Zapewne będą potrzebować pomocy aż do wieku siedmiu lub ośmiu lat.
Niech mycie zębów będzie jak zabawa! Róbcie to razem! Możesz kupić szczoteczki, które świecą lub grają melodyjki, aby dziecko wiedziało, jak długo ma myć zęby. Spraw, aby mycie zębów było zabawną częścią porannych i wieczornych rytuałów.
Nauczenie dziecka, jak ważna jest higiena jamy ustnej, może być trudne, skoro wokoło jest tyle kuszących słodkich przekąsek i napojów, ale nie poddawaj się! Piękny uśmiech będzie Twoją (i dziecka) nagrodą.

Systematyczne mycie zębów jest niezwykle ważne dla zapewnienia ich prawidłowej higieny. Należy zaczynać wcześnie, starać się, aby było to zabawne i przestrzegać obowiązujących zaleceń, aby dziecięce zęby były wolne od próchnicy.

Usiądź za kółkiem własnego samochodu

Usiądź za kółkiem własnego samochodu

Dowiedz się więcej
Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Dowiedz się więcej