Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Nauka sprzątania Czystość i porządek
Pozbywanie się pieluch jest czasochłonne i wymaga wysiłku – zarówno od przedszkolaków, jak i ich rodziców. Korzystanie z nocnika też nie jest proste i wymaga pracy nad samokontrolą. Przygotowaliśmy wskazówki, które mogą ułatwić ten proces.
Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Zaczekaj, aż Twoje dziecko pokaże, że jest gotowe, na przykład nie zmoczy się przez co najmniej dwie godziny. Niech zobaczy, jak Ty albo starsze rodzeństwo idziecie do toalety. Dzieci uwielbiają naśladować starszych! Pomóż swojemu maluchowi wybrać bieliznę, którą bardzo lubi – na przykład taką, na której są bohaterowie ulubionej kreskówki. Na naukę wybierz czas, kiedy możesz zostać w domu. Pozwól dziecku biegać w bieliźnie, jeśli jest ciepło, lub ubierz je w coś, co łatwo zdjąć. Tak czy inaczej, przygotuj dużo ubrań. Zamień naukę w grę – wykorzystaj nalepki do nocnika, które zmieniają kolor pod wpływem wilgoci – łatwo dostać je w Internecie. Jeśli po paru dniach nie idzie zbyt dobrze, nie przejmuj się. Znów przerzuć się na pieluchy i spróbuj za kilka tygodni. Pamiętaj – nauka korzystania z nocnika to nie wyścig. Niektórym dzieciom zajmuje to więcej czasu i nie ma magicznego sposobu. Twoje dziecko tez w końcu się tego nauczy. Wszystkim się to udaje!

Pożegnanie z pieluchami wymaga czasu i cierpliwości. Pamiętaj, że aby twoje dzieci odniosły sukces, muszą być na to fizycznie i emocjonalnie gotowe, więc w całym procesie ważna jest współpraca i zrozumienie.

Posprzątaj w pokoju: Pudełka na akcesoria

Posprzątaj w pokoju: Pudełka na akcesoria

Dowiedz się więcej
Dlaczego w pokoju mojego dziecka jest taki bałagan

Dlaczego w pokoju mojego dziecka jest taki bałagan

Dowiedz się więcej