Pierwszy dzień w szkole

Przygotuj się do szkoły Chodzenie do szkoły
Czy możesz uwierzyć, że Twój maluch właśnie idzie do szkoły? Ponieważ może to być dla Was obojga trudny moment, mamy kilka porad, które Wam pomogą.
Pierwszy dzień w szkole

Upewnij się, że Twoje dziecko wie, co je czeka w ten ważny dzień. Poczytaj książki o rozpoczynaniu nauki w szkole. Jeśli to możliwe, odwiedź szkołę i spotkaj się z nauczycielami.
Czy Twoje dziecko jest samodzielne? Czy potrafi samo chodzić do toalety, rozbiera się i ubiera bez pomocy? Jeżeli nie, na pewno będzie takich dzieci więcej, więc zawczasu porozmawiaj o tym z nauczycielami.
Wspólnie wybierzcie przybory szkolne. Radość z fajnego ołówka czy zeszytu odwróci uwagę Twojego dziecka od jego obaw.
Pierwszego dnia przyjdźcie na czas, nie za wcześnie, i pożegnajcie się szybko i radośnie. Łzę będzie Ci wolno uronić, kiedy dziecko będzie już bezpiecznie siedziało w klasie. Opowiedz dziecku, co będziesz robić w ciągu dnia tak, by nie brzmiało to zbyt interesująco. Zapewnij je, że po lekcjach będziesz na nie czekać. I oczywiście nie spóźnij się, żeby je odebrać!
Po szkole pochwal dziecko za dorosłe zachowanie i może wymyśl drobną nagrodę, np. wyjście do parku. To był ciężki dzień – oboje na nią zasługujecie!

 

Jeśli to możliwe pojedźcie do szkoły wcześniej i na spokojnie zapoznajcie się z nowym środowiskiem. Najważniejsze to ogranicyć strach przed nieznanym.

Moje pierwsze liczydło:  Liczę do 10

Moje pierwsze liczydło: Liczę do 10

Dowiedz się więcej
Witamina D i wapń – zgrany duet dla mocnych kości

Witamina D i wapń – zgrany duet dla mocnych kości

Dowiedz się więcej