Pomóż dzieciom przygotować się do przeprowadzki

Przezwyciężanie strachu Przezwyciężanie lęków
Przeprowadzki są zarówno ekscytujące, jak i stresujące. Jednak większość dzieci traktuje je jak przygodę, a im młodsze dziecko, tym łatwiejsza będzie zmiana domu. Zawsze jednak warto się do niej dobrze przygotować.
Pomóż dzieciom przygotować się do przeprowadzki

Opowiedz o przeprowadzce z wyprzedzeniem. Pokaż dzieciom zdjęcia nowego domu i jeśli to możliwe, wybierzcie się tam razem. Jeżeli dzieci niepokoi rozstanie z przyjaciółmi, porozmawiajcie o tym, jak mogą utrzymać kontakt: może, np przez kamerkę internetową. bo większość dzieci uwielbia zabawy z technologią. Pozwól dzieciom spakować swoje zabawki. Pozwól im wybrać kilka ulubionych (małych!), by dotrzymywały im towarzystwa w drodze. Zabierz w nowe miejsce łóżeczko najmniejszego dziecka, nawet jeśli prawie z niego wyrosło. Widok znajomych przedmiotów w nowym domu pomoże się dziecku zadomowić. Zachęcaj dzieci do ozdabiania własnego pokoju. Jeżeli idą do nowej szkoły, wcześniej ją obejrzyjcie. A jeżeli najlepszym tematem rozmów jest ulubiona drużyna sportowa, spróbuj zapisać dziecko na takie zajęcia, a wkrótce znajdzie nowych przyjaciół. Przeprowadzka to przygoda dla całej rodziny! Kto wie, jakie wspaniałe rzeczy na Was czekają?

Dzieci potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do myśli o przeprowadzce, należy więc często im o niej mówić. Należy zawsze podkreślać pozytywne aspekty przeprowadzki, takie jak spotkanie nowych kolegów, lepsza szkoła, bliżej rodziny, piękny ogród do zabawy itd. Każde dziecko uwielbia odkrywać świat, więc należy sprawić, aby przeprowadzka stanowiła dla nich nową, wielką przygodę!

Słodkie sny z Przyjaznym Duszkiem

Słodkie sny z Przyjaznym Duszkiem

Dowiedz się więcej
Jak pokonać lęk separacyjny?

Jak pokonać lęk separacyjny?

Dowiedz się więcej