Ratunku! Moje dziecko nie lubi sportu!

Aktywne spędzanie czasu Aktywność
Regularne ćwiczenia są ważne dla zdrowia. Ale co jeśli Twoje dziecko nie znosi sportu? Nie martw się - jest wiele sposobów na utrzymanie go w dobrej kondycji. Tak czy inaczej, samodzielność polega również na nauce wyborów pomiędzy różnymi zdrowymi opcjami.
Ratunku! Moje dziecko nie lubi sportu!

Nie przymuszaj dziecka do uprawiania sportu, którego nie lubi – pewnie po prostu to nie jest dyscyplina dla niego. Może bardziej przypadnie mu do gustu jazda na rolkach, taniec albo trampoliny? Większość dzieci uwielbia skakać! Wiele klubów sportowych oferuje lekcje próbne lub dni otwarte. Wypróbujcie tyle, ile dacie radę, i na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Podchodź do aktywności fizycznej z entuzjazmem. Jeśli jest ładna pogoda, zaproponuj rodzinną przechadzkę. Poszukiwanie skarbu i jego współczesne odmiany, takie jak gry typu geocaching, to ciekawe sposoby na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jeśli Twój maluch woli zostać w domu lub jeśli pada, sportowe gry wideo zapewnią mu trochę ruchu. Chwal za sukcesy – „Wow, świetne kopnięcie!” – ale jasno komunikuj, że nie ma znaczenia, kto jest najlepszy. Najważniejsza jest dobra zabawa. Przypominaj dziecku, czemu warto się ruszać: „To frajda i nabierzesz przy tym siły!” Tradycyjne sporty nie są dla wszystkich – niektóre dzieci lepiej się bawią jak mogą sobie po prostu pobiegać lub pojeździć na rowerze. Jeśli zażywają ruchu w jakiejkolwiek formie, to nie ma powodu do obaw.

Aktywność fizyczna zapewnia zdrowy rozwój dziecięcych kości, utrzymanie prawidłowej wagi i odkrywanie otaczającego świata. Ponadto buduje poczucie własnej wartości i wiary w swoje siły, a przede wszystkim stanowi doskonałą zabawę.

Zrób własny plaster

Zrób własny plaster

Dowiedz się więcej
Graj z zasadami

Graj z zasadami

Dowiedz się więcej