Uczenie dziecka samodzielnego ubierania się

Pogoda a ubieranie Ubieranie się
Wielkim krokiem w rozwoju dziecka jest nauka samodzielnego ubierania, głównie dlatego, że od tej chwili poranki będą znacznie łatwiejsze! Ale to wymaga czasu i cierpliwości - oto kilka porad, które mogą pomóc.
Uczenie dziecka samodzielnego ubierania się


Zacznijcie od ubierania wraz z dziećmi lalek i przytulanek: pokaż im, jak założyć sweter misiowi - najpierw głowa, potem ręce w rękawy, albo jak usiąść, żeby założyć spodnie. Kupuj ubrania bez suwaków, rozporków czy guzików. Skarpetki mogą sprawiać trudności, więc wybieraj takie z kolorowymi piętami, żeby pomóc dziecku zakładać je na odpowiednie stopy. Dzięki nadrukom z przodu koszulek i bluz, dziecko będzie wiedziało, jak je zakładać. Masz uparciucha? Zrób tabelkę i przyklejaj gwiazdkę za każdym razem, kiedy dziecko samo się ubierze. Oto świetny sposób, żeby dziecko założyło kurtkę: połóż do góry nogami, wnętrzem ku górze. Niech Twój przedszkolak stanie od strony kołnierza i włoży ręce w rękawy. Teraz wystarczy, że zarzuci kurtkę nad głową i gotowe! Można wychodzić! Niech ubieranie się stanie się zabawą, a Twoje dziecko szybko się tego nauczy. Z radością będziesz patrzeć, jak odkrywa swój własny styl (a może spódniczka baletowa do świątecznego swetra?).

Ubieranie się to nie tylko okazja do tego, aby dziecko nabrało pewności siebie, ale też czas, kiedy można porozmawiać o innych codziennych sprawach. Każda czynność może być okazją do lepszego poznania się!

Pamiętaj, by odpowiednio się ubierać!

Pamiętaj, by odpowiednio się ubierać!

Dowiedz się więcej
Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Nauka korzystania z toalety bez płaczu

Dowiedz się więcej