Poprzednie zajęcie

1, 2, 3, opowiadasz Ty: naucz dzieci liczyć! 

Następne zajęcie
Wyrażanie siebie Wyrażanie siebie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Proste zabawy w liczenie mogą dostarczyć Twojemu przedszkolakowi mnóstwa rozrywki. Postaraj się, żeby było prosto, naładuj dziecko pochwałami i patrz jak świecą mu się oczy podczas nauki nowych umiejętności. Niech ich wyobraźnia ożyje!

1, 2, 3, opowiadasz Ty: naucz dzieci liczyć! 
1, 2, 3, opowiadasz Ty: naucz dzieci liczyć! 

Potrzebne ci będą:
- duża kartka białego papieru
- nożyczki dla dzieci
- ołówek
- kredki
- kolorowy papier
- kolorowy karton

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

naucz dzieci liczyć - krok 1

Krok 1: Kolorowymi kredkami narysujcie na dużej kartce widok poza domem. Nie zapomnijcie o słońcu, wzgórzach itp. Danonek lubi mnóstwo kolorów. Jaki jest ulubiony kolor Twojego dziecka?

naucz dzieci liczyć - krok 2

Krok 2: Teraz ołówkiem narysujcie kształty cyfr 1, 2 i 3 na kolorowym papierze. Następnie uważnie je wytnijcie. Tylko ostrożnie z nożyczkami!

naucz dzieci liczyć - krok 3

Krok 3: Potem narysujcie kształty 3 domów na kolorowych kartkach. Potem 3 drzewa i na końcu 3 chmurki. Wycinanki to fajna zabawa! Wytnijcie wszystkie elementy i je pokolorujcie.

naucz dzieci liczyć - krok 4

Krok 4: Gotowi do zabawy? Wspólnie połóżcie cyfry na kartce z krajobrazem. Potem wymyślcie historyjkę, układając w trakcie jej opowiadania chmurki, domki i drzewa na swoim tle, zgodnie z kolejnością cyferek... To jak tworzenie własnej kreskówki. Danonek ma bujną wyobraźnię. W jego historyjkach występują latające domy i tańczące drzewa! A u Was?

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!