Poprzednie zajęcie

Bieg z przeszkodami Danonka

Następne zajęcie
Aktywność Aktywność
 • Gra
  Gra
 • duration
  1 h
 • Poza domem
  Poza domem
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzieci mają niespożytą energię. Dlaczego by nie wykorzystać jej w zabawnym wyścigu z przeszkodami, który zapewni frajdę wam obojgu? Zmieniaj go za każdym razem, kiedy się bawicie, używając innych zasad.

Bieg z przeszkodami Danonka
Bieg z przeszkodami Danonka

Potrzebujesz:
- małej ławki albo innej przeszkody
- 3 hula hop
- 3 małych krzesełek
- chustki

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Bieg z przeszkodami Danonka - krok 1

Krok 1: Na podwórku połóż na ziemi szalik, który będzie linią startową. Ok. 2 metrów dalej ustaw małą ławeczkę lub inną przeszkodę do pokonania.

Bieg z przeszkodami Danonka - krok 2

Krok 2: Następnie weź trzy koła hula hop i połóż je na ziemi w pewnej odległości za ławką. Ułóż je naprzemiennie w odstępach od siebie, żeby powstał zygzak.

Bieg z przeszkodami Danonka - krok 3

Krok 3: Dalej ustaw w linii 3 krzesła, zostawiając między nimi trochę przestrzeni (tyle, żeby dziecko mogło między nimi przejść).

Bieg z przeszkodami Danonka - krok 4

Krok 4: Jesteście gotowi, żeby zacząć wyścig! Przygotuj instrukcję wyjaśniającą, jak przebiega wyścig przez przeszkody. Na przykład: zacznij na szaliku, przejdź nad ławką, wskakuj obiema nogami w kolejne koła. Potem obiegnij dookoła każde krzesło. Kiedy dobiegniesz do końca, zawróć i pokonaj wszystkie przeszkody w odwrotnej kolejności aż dobiegniesz do szalika i dotrzesz do mety! Mierz czas wszystkim uczestnikom. Ten, kto pokona tor przeszkód najszybciej, zostaje zwycięzcą. Gotowi, do biegu... start!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!