Aktywność Aktywność
 • Gra
  Gra
 • duration
  30 min
 • Wewnątrz i na zewnątrz
  Wewnątrz i na zewnątrz
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Ta wersja klasycznej zabawy jest doskonałym sposobem na rozwinięcie u dziecka orientacji przestrzennej i umiejętności koncepcyjnych. I jest też doskonałą zabawą!

Ciuciudinozaur
Ciuciudinozaur

Do tej zabawy potrzebujesz tylko:
- 3 lub więcej graczy
- chustki

Danonek uwielbia bawić się w „Dinozaura w ciemno” – a ponieważ jest dinozaurem, potrzebuje mnóstwo miejsca, żeby pobiegać. Ludzie natomiast mogą grać w tę grę na mniejszej powierzchni. Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...
Jedyne, czego potrzebujesz, to mały szalik, żeby zakryć oczy jednego z graczy. Zawiąż szalik wokół głowy jednego z graczy tak, aby szczelnie zakrywał oczy (i nic nie widział). Ale pamiętaj, żeby nie zakrywać nosa – musicie przecież oddychać!
Aby jeszcze bardziej utrudnić sprawę – i żeby było jeszcze zabawniej – możecie obrócić osobę z zasłoniętymi oczami trzy razy dokoła, żeby nie wiedziała, gdzie są wszyscy.
W grze chodzi o to, żeby osoba z zasłoniętymi oczami (lub w tym przypadku dinozaur) znalazła dowolnego innego gracza. Jeśli ktoś zostaje złapany, osoba łapiąca musi zgadnąć jego imię bez patrzenia. Jeśli nie zgadnie, musi wypuścić ofiarę i szukać dalej, aż uda jej się złapać kogoś, kogo UDA JEJ SIĘ zidentyfikować!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!