Poprzednie zajęcie

Czarodziejskie sałatki

Następne zajęcie
Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Przepis
  Przepis
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Opowiadając o magicznych właściwościach różnych produktów, możesz przekonać swoje dzieci do spróbowania nowych, wartościowych potraw. Co tydzień kupuj różnokolorowe świeże produkty, aby posiłki były zdrowe i ekscytujące. Nie pozwól magii zniknąć i sprawdzaj magiczne moce po posiłkach!

Czarodziejskie sałatki
Czarodziejskie sałatki

Potrzebujesz tylko:
- mnóstwa kolorowych warzyw w małych miseczkach
- jednej dużej miski
- (magicznej) łyżki do wymieszania składników
- magicznego zaklęcia

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Czarodziejskie sałatki - krok 1

Krok 1: Ustaw kilka małych miseczek z różnymi warzywami i zdecydujcie z mamą, jakie magiczne moce ma każde z nich. Czy wiesz, że jedzenie marchewek poprawia wzrok? Dlatego Danonek je tak lubi. Zjada je na surowo, pokrojone w małe słupki. Pycha! Dzięki brokułom urośniesz wysoko i będziesz skakać jeszcze wyżej. Jedząc fasolki, możesz skakać bardzo daleko. Wszystkie warzywa mają w sobie magiczne moce!

Czarodziejskie sałatki - krok 2

Krok 2: Twoje dziecko może wybrać trzy pierwsze magiczne składniki a ty możesz wybrać trzy kolejne, jeśli chcesz.

Czarodziejskie sałatki - krok 3

Krok 3: Wspólnie umyjcie i przygotujcie warzywa przez wrzuceniem ich do miski sałatkowej. Rzućcie razem magiczne zaklęcie, żeby obudzić ich ukryte moce! Nie zapomnijcie uderzyć łyżką w bok miski na wypadek gdyby warzywa zasnęły.

Czarodziejskie sałatki - krok 4

Krok 4: Każda magiczna sałatka potrzebuje nazwy – jak będzie się nazywać wasza? Nie zapomnijcie powiedzieć o niej wszystkim domownikom i wyjaśnić im jakie ma magiczne moce. Magia działa tylko, jeśli zjesz wszystko co masz na talerzu. Zjedliście wszystkie fasolki? Dobra, zobaczmy jak wysoko skaczecie. Wow! To naprawdę działa!
Możesz stworzyć swoją własną magię, uprawiając owoce i warzywa. Wystarczy wiosną pójść z mamą lub tatą do sklepu, aby kupić nasiona swoich ulubionych warzyw, a następnie obserwować, jak magicznie rosną. W lecie możesz zobaczyć w ogródku, jak pięknie i wysoko rosną warzywa. W supermarkecie czytaj etykiety, aby dowiedzieć się, skąd pochodzą różne owoce i warzywa.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!