Poprzednie zajęcie

Czuję radość, czuję smutek: Kalendarz uczuć

Następne zajęcie
Chodzenie do szkoły Chodzenie do szkoły
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Czasem dzieciom brakuje słów, którymi mogłyby opowiedzieć o tym, co czują. Ćwiczenia takie jak to, pozwalają dziecku wyrazić emocje w bezpieczny sposób, a Tobie zrozumieć jego uczucia.

Czuję radość, czuję smutek: Kalendarz uczuć
Czuję radość, czuję smutek: Kalendarz uczuć

Do tej zabawy potrzebne będzie bardzo niewiele:
- duży, kolorowy karton
- kolorowy papier
- nożyczki dla dzieci (zaokrąglone)
- masa mocująca
- małe miseczki do odrysowania
- ołówek

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Kalendarz uczuć - krok 1

Krok 1: Zaprojektujcie tygodniowy kalendarz wszystkich zajęć. Na początek narysujcie 7 prostokątów na 7 dni tygodnia. Potem je podpiszcie. Poniedziałek, wtorek, i co dalej?

Kalendarz uczuć - krok 2

Krok 2: Teraz wymyślcie symbole zajęć. Narysujcie tornister w dni szkolne, nutki dla lekcji muzyki, piłkę albo drzewa jako zabawę na dworze – co tylko chcecie. Potem dorysujcie emotikonki: buźkę uśmiechniętą, smutną i w okularach przeciwsłonecznych. Pokolorujcie je wszystkie.

Kalendarz uczuć - krok 3

Krok 3: Zakreślcie w kółko wszystkie elementy i uśmieszki i je wytnijcie. Danonek uwielbia wycinać, ale zawsze używa nożyczek bardzo ostrożnie!

 

Kalendarz uczuć - krok 4
Krok 4: Za pomocą taśmy samoprzylepnej wielokrotnego użytku przyklejcie tornistry w te dni, kiedy jest szkoła, piłkę tam, gdzie są zajęcia sportowe, drzewko wtedy, kiedy jest czas na zabawę na dworze, nutki przy lekcji muzyki itd. Następnie niech dziecko przyklei odpowiednie miny, żeby pokazać swoje zdanie na temat każdego z tych zajęć. Kalendarz Danonka jest pełen uśmiechów, a buźkę w okularach przykleja przy tym, co naprawdę uwielbia – przy piłce nożnej!

 

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!