Poprzednie zajęcie

Dekorowanie pokoju dziecka kolorowymi flagami

Następne zajęcie
Wyrażanie siebie Wyrażanie siebie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Właśnie się przeprowadziliście lub macie po prostu ochotę na zmianę? Pomóż swojemu dziecku urządzić pokój, używając pogodnych, jasnych barw, cały czas ucząc je bezpiecznego obchodzenia się z nożyczkami. Uwolnij jego kreatywność i pozwól mu ożywić mieszkanie za pomocą kolorowych girland.

Dekorowanie pokoju dziecka kolorowymi flagami
Dekorowanie pokoju dziecka kolorowymi flagami

Do tej zabawy potrzebujesz:
- zaokrąglonych nożyczek
- dużo kolorowego, lekkiego materiału
- sznurka
- kleju w sztyfcie

Ożyw sypialnię kolorowymi girlandami. Zanim zaczniesz, pamiętaj: używaj nożyczek z zaokrąglonymi końcami, żeby się nie skaleczyć. Jeśli musisz iść gdzieś z nożyczkami, trzymaj je zamknięte i skierowane ostrzami do dołu. Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Dekorowanie - krok 1

Krok 1: Pójdź do najbliższego sklepu z materiałami i spytaj, czy nie mają jakichś skrawków. Wybierz lekkie, jasne materiały. Im cieńsze, tym lepsze – grube materiały trudno przeciąć.

Dekorowanie - krok 2

Krok 2: Potnij materiały w długie trójkąty. Nie musisz mierzyć dokładnie, ale staraj się wyciąć około 7-10 cm szerokości i dwa razy tyle długości. Pójdzie Ci łatwiej, jeśli najpierw narysujesz kształty na materiale. Każda flaga powinna być inna. Wytnij kilka z falowanymi brzegami i kilka z brzegami w zygzaki. Po prostu tnij!

Dekorowanie - krok 3

Krok 3: Zmęczyło Cię wycinanie? Teraz ułóż trójkąty w linii na stole. Połóż na nich długi kawałek sznurka, około 2 cm od ich górnej krawędzi. Złóż flagi na sznurek sklejając je klejem. Później po prostu powieś je w swoim pokoju. Prawda, że stylowo?

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!