Poprzednie zajęcie

Dobranoc Panie Księżycu, Dzień dobry Panie Słońce!

Następne zajęcie
Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzieci potrzebują około 10 godzin snu na dobę. Jednak niektóre maluchy mają lekki sen i budzą się o świcie. To zabawne ćwiczenie Pan Księżyc/Pan Słońce pomaga im zrozumieć, kiedy czas spać, a kiedy się obudzić.

Dobranoc Panie Księżycu, Dzień dobry Panie Słońce!
Dobranoc Panie Księżycu, Dzień dobry Panie Słońce!

Potrzebujesz:
- dużego kawałka białego kartonu
- kolorowych markerów, kredek
- nożyczek
- dziurkacza
- wstążki

Krok 1: Wytnij z białego kartonu bardzo duże koło.

 

 

 

 

 

Krok 2: Po jednej stronie narysuj buzię słońca z szerokim, radosnym uśmiechem. Po drugiej stronie narysuj księżyc, smacznie śpiący z zamkniętymi oczami.

 

 

 

 

Krok 3: Na górze zrób dziurkaczem małą dziurkę (potrzebna będzie pomoc dorosłego). Przeciągnij przez dziurkę kolorową wstążkę i zwiąż razem jej końce.

 

 

 

 

Krok 4: Przed pójściem spać powieś obrazek nad łóżkiem w pokoju dziecka tak, by było widać księżyc. Powiedz „dobranoc” Księżycowi! Jeżeli dziecko obudzi się w nocy, a Księżyc wciąż będzie wisiał, oznacza to, że jeszcze nie czas wstawać. Jeżeli przyjedzie do Ciebie, kiedy powinno spać, spróbuj zawsze dowiedzieć się, czego potrzebują - na przykład wizyty w łazience lub szklanki mleka. A kiedy dziecko się obudzi i zobaczy Słońce, nadszedł czas, by wstać. Mama lub tata przyjdą rozsunąć zasłony, kiedy przyjdzie czas pobudki. Dzień dobry, Słońce! Chodźmy się pobawić!

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!