Poprzednie zajęcie

Dobranoc, pchły na noc, Misiu!

Następne zajęcie
Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Wszystkie dzieci muszą nauczyć się zasypiania samotnie w ciemnym pokoju. Trzeba pamiętać, że dla dziecka jest to trudne i nie należy oczekiwać, że sytuacja zmieni się w ciągu jednej nocy. Oczywiście, można położyć się obok dziecka, aby je uspokoić. Niemniej jednak warto postarać się znaleźć także inne sposoby, aby ułatwić mu zasypianie.

Dobranoc, pchły na noc, Misiu!
Dobranoc, pchły na noc, Misiu!

Potrzebujesz:
- pudełka po butach albo płatkach śniadaniowych
- czegoś miękkiego
- kolorowego materiału (w sklepie z tkaninami zapytaj o końcówki)
- kleju do tkanin
- ząbkowanych nożyczek
- misia

Jednym z nich może być dla Ciebie i dla dziecka zbudowanie łóżeczka dla ulubionego misia i opowiedzenie mu bajki przed pójściem spać. Dzieci uwielbiają zachowywać się jak dorośli. Ułożenie misia do łóżeczka przed snem może nauczyć dziecko, w jaki sposób samo powinno spokojnie przygotować się do snu. Po ukojeniu zabawki do snu, należy postąpić w taki sam sposób z dzieckiem. Należy zawsze robić to spokojnie, każdego wieczora powtarzając te same czynności.

Dobranoc, pchły na noc, Misiu! - krok 1

Krok 1: Znajdź razem z dzieckiem pudełko w takim rozmiarze, żeby miś mógł w nim spać. W zależności od jego rozmiaru, pudełko po butach lub płatkach śniadaniowych powinno być w sam raz. Wyłóż je czymś miękkim, żeby misiowi było w nim miękko i ciepło. Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Dobranoc, pchły na noc, Misiu! - krok 2

Krok 2: Udekoruj łóżko misia, przyklejając wewnątrz pudełka kolorowe kawałki materiału specjalnym klejem.
[Danonino_GoToSleepTeddyBear_3.jpg]Krok 3: Teraz czas zrobić misiowi kocyk na chłodne zimowe noce. Ząbkowanymi nożyczkami (pod okiem dorosłego) utnij kawałek innego kolorowego materiału.

Dobranoc, pchły na noc, Misiu! - krok 4

Krok 4: Kiedy nadejdzie czas spać, połóż swojego misia do łóżka. Opowiedz mu bajkę albo zaśpiewaj kołysankę, przykrywając go jego kołderką. Zachowuj się cicho i spokojnie, niech miś się nie rozbudzi. Ucałuj go i powiedz mu "dobranoc". Przypomnij mu, że musi zostać w łóżeczku aż do rana!
Teraz pora, żeby i Twoje dziecko znalazło się w swoim cieplutkim łóżeczku. Dobranoc i kolorowych snów!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!