Poprzednie zajęcie

Guziczki i fasolki: Zabawa w segregowanie

Następne zajęcie
Wyrażanie siebie Wyrażanie siebie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Sortowanie i klasyfikowanie przedmiotów pomaga dzieciom uczyć się podstawowych pojęć matematycznych w czasie doskonałej zabawy. Dodatkowo przez gry takie jak ta możesz zachęcić Twoje dziecko do posprzątania pokoju. A przynajmniej możemy spróbować! Pamiętaj, że bardzo małe przedmioty, takie jak guziki lub ziarna fasoli mogą stanowić ryzyko zadławienia, ćwiczenie jest więc przeznaczone wyłącznie dla dzieci w wieku co najmniej 4 lat. Można jednak nieco je zmodyfikować, na przykład prosząc dziecko, aby wkładało swoje zabawki w różnych pudełkach po butach.

Guziczki i fasolki: Zabawa w segregowanie
Guziczki i fasolki: Zabawa w segregowanie

Potrzebne Ci będą:
- puste pudełko po jajkach
- farby
- pędzel
- 6 kamyczków
- 6 koralików
- 6 ziarenek kawy
- 6 kostek cukru
- 6 patyczków
- kolorowy papier
- nożyczki dla dzieci
- taśma klejąca

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Zabawa w segregowanie - krok 1

Krok 1: Zacznijmy od pokolorowania pojemnika na jajka – to będzie pudełko do sortowania. Użyj ślicznych jasnych kolorów – tych, które najbardziej lubi Twoje dziecko!

Zabawa w segregowanie - krok 2

Krok 2: Następnie wytnij 6 małych kwadratów z kolorowego papieru. Ostrożnie z nożyczkami! Zawsze uważaj przy cięciu! Narysuj przedmiot, który udało ci się zebrać na jednej stronie, a do drugiej przyklej wykałaczkę.

Zabawa w segregowanie - krok 3

Krok 3: Jesteśmy prawie gotowi do zabawy! Teraz przyklej swoje etykiety do miejsc na jajka w pojemniku. Wymieszaj wszystkie przedmioty. Jest znacznie więcej zabawy, kiedy są pomieszane!

Zabawa w segregowanie - krok 4

Krok 4: Gotowi na odliczanie? 5, 4, 3, 2, 1… Start!!! Zobacz, jak długo zajmie Twojemu dziecku włożenie każdego przedmiotu na jego miejsce. Wow, to było szybkie! Spróbujmy jeszcze raz! Zróbcie kolejne pudełko do sortowania z przyjacielem i urządźcie wyścig! Później zacznij umieszczać etykiety do sortowania w pokoju swojego dziecka, żeby wiadomo było, gdzie jest miejsce każdej zabawki.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!