Poprzednie zajęcie

Jak to było, gdy byłaś/eś dzieckiem?

Następne zajęcie
Zawieranie przyjaźni Zawieranie przyjaźni
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  1 h
 • Poza domem
  Poza domem
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzielenie się z własnymi dziećmi wspomnieniami z dzieciństwa może być zarówno inspirujące, jak i przyjemne. Może także pomóc Twoim dzieciom rozwinąć umiejętności porozumiewania się i obudzić w nich zainteresowanie wspomnieniami innych ludzi. Pozwól swoim maluchom pobawić się w reporterów i podziel się z nimi swoimi historiami z dzieciństwa.

Jak to było, gdy byłaś/eś dzieckiem?
Jak to było, gdy byłaś/eś dzieckiem?

Jedyne, czego potrzebujesz, to:
notatnik, ładny papier, taśma samoprzylepna, flamastry, kredki, telefon z dyktafonem

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Jak to było - krok 1

Krok 1: Przygotuj specjalny notatnik reportera – owiń go ładnym papierem i odpowiednio udekoruj. Spójrz, jakie stworzyłeś wspaniałe dzieło!

Jak to było - krok 2

Krok 2: Razem z rodzicem wymyśl kilka pytań, które można zadać innym, aby poznać ich wspomnienia z dzieciństwa. Zapisz pytania w notatniku. Przykłady: „Jakie były Twoje ulubione wakacje albo hobby?”, „Jak nazwałaś swoją ulubioną maskotkę?" czy „Jak nazywała się Twoja najlepsza przyjaciółka? Jakie miała przezwisko?”. Założymy się, że jesteś w stanie wymyślić jeszcze lepsze pytania! :) Jeśli jeszcze nie umiesz pisać, możesz narysować rzeczy lub miejsca, o które chcesz zapytać.

Jak to było - krok 3

Krok 3: Odwiedź sąsiadów lub dziadków i zadaj im swoje pytania. To świetny sposób na wprawienie się w rozmawianiu z ludźmi. Nagraj odpowiedzi, korzystając z telefonu. Najlepiej zaplanować takie odwiedziny w weekend lub dni wolne, kiedy jest więcej czasu na rozmowę!

Jak to było - krok 4

Krok 4: Gdy wrócisz do domu, odsłuchaj odpowiedzi i zapisz je lub narysuj. Swoją drogą – to świetne wykorzystanie technologii!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!