Poprzednie zajęcie

Łazienkowa tabelka czystości

Następne zajęcie
Czystość i porządek Czystość i porządek
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-4 lata
 • heart
  5 / 5

Prosta tabelka może być łatwym sposobem, aby zachęcić dziecko do dbania o własną higienę. Dzięki niej łatwo można zanotować każdy prysznic, mycie zębów i inne czynności. Pamiętaj, że tabelka powinna służyć jedynie temu, aby przypominać o zadaniach, a prawdziwą nagrodę powinny stanowić Twoje pochwały oraz zadowolenie dziecka z faktu, że umie samo wykonywać te czynności.

Łazienkowa tabelka czystości
Łazienkowa tabelka czystości

Potrzebujesz tylko:
- grubego papieru albo kartonu
- kolorowego długopisu
- markerów
- linijki

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Łazienkowa tabelka czystości - krok 1

Krok 1: Narysuj kalendarz na grubym papierze lub kartonie. Oznacz miejsca na kolejne tygodnie lub miesiące, zostawiając duże prostokąty na każdy dzień. Umieść tabelę w miejscu, gdzie będzie dobrze widoczna. Ponieważ będziesz po niej rysować, dobrze umieścić ją na kafelkach w łazience. Kafelki łatwo zmyć, jeśli przypadkiem nie trafisz mazakiem w odpowiednie pole.

 

Krok 2: Za każdym razem, kiedy Twoje dziecko kąpie się lub bierze prysznic, możecie narysować mały rysunek w odpowiednim polu. Narysujcie co chcecie – na przykład wielka kropla za każdą kąpiel! Za każdym razem, gdy ktoś skorzysta z toalety, będzie widział listę zadań w łazience. Rysunek z dnia poprzedniego będzie im też przypominał, co należy zrobić.

 

Krok 3: Narysuj małą szczoteczkę za każdym razem, gdy któreś z dzieci umyje zęby, lub mały grzebień, gdy samodzielnie się uczesze. Dodaj małą gwiazdkę, jeśli dzieci pamiętały o wszystkim. Kiedy zgromadzą pięć gwiazdek, zasłużyły na małą nagrodę!

Sprawdzaj, ile dostałeś gwiazdek co wieczór i co tydzień. Zaczynamy!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!