Poprzednie zajęcie

Liść z drzewa: nauka rozpoznawania drzew

Następne zajęcie
Dbanie o przyrodę Dbanie o przyrodę
 • Gra
  Gra
 • duration
  30 min
 • Wewnątrz i na zewnątrz
  Wewnątrz i na zewnątrz
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Możesz pomóc swoim dzieciom nauczyć się rozpoznawać drzewa i rośliny rosnące w pobliżu na podstawie różnych kształtów liści. Doskonały sposób na zachęcanie dzieci do poszerzenia słownictwa i zainteresowania naturą.

Liść z drzewa: nauka rozpoznawania drzew
Liść z drzewa: nauka rozpoznawania drzew

Do tej gry potrzebne Ci będą:
- komputer i drukarka
- biały papier
- liście i gałązki z drzew rosnących w okolicy
- taśma klejąca

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

nauka rozpoznawania drzew - krok 1

Krok 1: Czy znasz nazwy drzew rosnących wokół swojego domu? Dzięki tej zabawie je poznasz! Najpierw wyjdź na dwór i znajdź cztery różne drzewa. Wybierz liść albo gałązkę z każdego z nich – coś, co pomoże odróżnić drzewa w grze.

nauka rozpoznawania drzew - krok 2

Krok 2: Czas skorzystać z Internetu. Danonek uwielbia używać komputera. Znajdź zdjęcie każdego z drzew, które wybrałeś/aś. Danonek wydrukował zdjęcie figowca i jodły ze swojego ogrodu.

nauka rozpoznawania drzew - krok 2

Krok 3: Teraz czas przygotować kieszonki. Weź jeszcze jedną kartkę i za pomocą taśmy przyklej trzy boki do wydrukowanej strony (prawy, lewy i dół – górę zostaw otwartą).

nauka rozpoznawania drzew - krok 4

Krok 4: Teraz możesz rozpocząć grę. Sprawdź, czy Twoje dziecko potrafi dopasować liście i gałązki do odpowiedniego drzewa – wystarczy włożyć liść lub gałązkę do kieszonki pod obrazkiem odpowiedniego drzewa. Zróbcie z tego wyścig i sprawdźcie, czy rodzeństwo i przyjaciele Twojego dziecka potrafią zrobić to równie szybko! Kiedy umiesz już rozpoznawać drzewa, możesz narysować ich liście na kartkach papieru, wpisując również ich nazwy. Będzie to Twoja własna, mała encyklopedia liści!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!