Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Przepis
  Przepis
 • duration
  1 h
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Czy Twoje dziecko niechętnie próbuje nowych warzyw? Możesz je do tego zachęcić, przygotowując zabawne przekąski z marchewek, batatów, cukinii lub czegokolwiek, co zainteresuje Ciebie i Twojego malucha! To zdrowsza alternatywa dla tłustych frytek oraz doskonała okazja dla Ciebie, aby nauczyć dziecko wybierać wartościowe jedzenie. Przed rozpoczęciem tej aktywności, należy powiedzieć dziecku, jakie produkty żywnościowe są dla niego najlepsze. Dobrym pomysłem jest pozwolenie mu na wybór tych produktów w sklepie przed późniejszym ugotowaniem ich w domu.

Magiczne warzywa
Magiczne warzywa

Oto wszystko, czego potrzebujesz:
- marchewki, bataty, cukinia
- inne warzywa do dekoracji (pomidorki koktajlowe, rzodkiewki...)
- Twój ulubiony dip
- papier do pieczenia, naczynie, talerz
- czapka kucharska (nieobowiązkowa)

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...
Jesteś szefem kuchni, więc wszystko jest możliwe! Oto jak przygotować pyszne domowe zabawne warzywa.

Frytki - krok 1

Krok 1: Umyj i obierz warzywa wybrane wspólnie z mamą lub z tatą. Przyjmijmy, że masz marchewki, bataty, cukinie. Ile? To zależy, ile osób będzie się nimi dzielić. Musisz liczyć około 2-3 sztuki każdego warzywa na każdego głodomora. Pamiętaj, aby bardzo ostrożnie obchodzić się z nożem. Mama lub tata pokażą Ci, w jaki sposób używać go bezpiecznie.

Frytki - krok 2

Krok 2: Przekrój warzywa na połowę, a następnie pokrój je wzdłuż w słupki – nie za grube i nie za cienkie.

Frytki - krok 3

Krok 3: Rozgrzej piekarnik do 190°C. Rozłóż warzywa na nieprzywierającej lub lekko naoliwionej blasze. Ustaw zegar i piecz przez 20 minut, aż staną się brązowe i chrupiące.

Frytki - krok 4

Krok 4: Teraz udekoruj talerz, tak jak lubisz! Jaki jest Twój ulubiony sos? Włóż porcję ketchupu, chutneya lub nawet masła orzechowego do małego naczynia i postaw je na środku dużego talerza. Czemu by nie ułożyć warzyw wokół naczynia i udekorować talerz kolorowymi pomidorami, rzodkiewkami lub zielonymi oliwkami? I już – Twoje fantastyczne warzywa wyglądają tak samo świetnie, jak smakują!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!