Poprzednie zajęcie

Malowanie liter palcami

Następne zajęcie
Wyrażanie siebie Wyrażanie siebie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  4-6 lat
 • heart
  5 / 5

Pisanie to kluczowa umiejętność dla każdego dziecka. To ćwiczenie sprawia, że nauka będzie zabawna i kolorowa, ponieważ dzieci będą używać do pisania palców.W ten sposób poznają ruchy związane z pisaniem poszczególnych liter. Zatem do dzieła!

Malowanie liter palcami
Malowanie liter palcami

To ważny i kolorowy pierwszy krok do zyskania pewności siebie przy pisaniu.

Do tego zadania potrzebujesz tylko:
- farb do malowania palcami
- białego papieru
- ołówka
- gazety

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Malowanie palcami krok 1

Krok 1: Przez rozpoczęciem zabawy poproś rodziców o naszkicowanie różnych liter kropkowanymi liniami na gładkiej kartce. Powinny się wśród nich znaleźć litery Twojego imienia albo śmieszne zdanie do odgadnięcia.
[

Malowanie palcami krok 2

Krok 2: Z pomocą rodziców przykryj kuchenny stół gazetami, żeby go nie pobrudzić, i rozłóż farby. Wybierz swoje ulubione kolory!

Malowanie palcami krok 3

Krok 3: Zacznij malować palcami kolory swojego kocyka, zabawek albo innych rzeczy wokół. Możesz nawet wybrać kolor, który pokazuje, jak się dzisiaj czujesz!
Krok 4: Potem użyj kartek z literami i poćwicz śledzenie liter, kropka po kropce, palcami. Wypróbuj ruchy konieczne do napisania różnych liter tyle razy, ile chcesz. Rodzice pomogą Ci wybrać odpowiedni kierunek ruchu i kształt każdej litery.
Krok 5: Teraz możesz już chyba napisać swoje imię przy pomocy przygotowanych wcześniej liter. Kiedy farba wyschnie, można nawet powycinać litery i powiesić je na ścianie w Twoim pokoju.

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!