Twórcze myślenie Twórcze myślenie
 • Występy
  Występy
 • duration
  1 h
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

To ćwiczenie da Tobie i Twojemu dziecku okazję do rysowania i stania się muzykami, nawet bez instrumentów! Nie musisz być sławnym artystą, aby dobrze bawić się w udawanie muzyków grających na różnych instrumentach. Ale kto wie - może odkryjesz przyszłą gwiazdę!

Muzyczny mim
Muzyczny mim

Potrzebne Ci będą:
- średniej wielkości miska do odrysowania
- gruby niebieski papier
- gruby żółty papier
- nożyczki
- patyczki do lodów
- klej albo taśma klejąca

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Muzyczny mim - krok 1

Krok 1: Z pomocą miseczki narysuj 7 kółek na niebieskim brystolu i 7 kółek na żółtym brystolu. Wytnij je.

Muzyczny mim - krok 2

Krok 2: Na każdym z żółtych kółek narysuj muzyczny instrument. Mogą to być pianino, trąbka, harfa, skrzypce, flet, gitara, bębny lub dowolne instrumenty, jakie masz ochotę narysować. Możesz narysować je tak, żeby wyglądały śmiesznie.

Muzyczny mim - krok 3

Krok 3: Przymocuj (klejem lub taśmą) patyczki po lodach do grzbietów żółtych kółek, a potem przymocuj (klejem lub taśmą) niebieskie kółka na wierzchu żółtych, tak żeby przykryły obrazki jak klapki.

Muzyczny mim - krok 4

Krok 4: Umieść patyczki z obrazkami do dołu na stole. Wybierz patyczek, podnieś niebieską klapkę, spójrz na rysunek, nie pokazując innym. Udawaj, że grasz na tym instrumencie. Inni gracze muszą spróbować zgadnąć, na czym grasz! Kiedy zgadną, następna osoba wybiera inny patyczek i odgrywa koncert, a pozostali patrzą i próbują zgadnąć, jaki to instrument.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!