Poprzednie zajęcie

Nowy dom, nowy pokój: Nie ma się czego bać!

Następne zajęcie
Przezwyciężanie lęków Przezwyciężanie lęków
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Przeprowadzki są stresujące nie tylko dla rodziców - dzieci również nie wiedzą, czego się spodziewać. Jeśli zbudujesz z nimi model pokoju, sprawisz, że będą spokojniejsze, zaangażowane i podekscytowane.

Nowy dom, nowy pokój: Nie ma się czego bać!
Nowy dom, nowy pokój: Nie ma się czego bać!

Potrzebne Ci będą:
- kartonowe pudełko
- kolorowy papier
- klej i nożyczki
- farby
- pędzel
- markery

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Nowy dom, nowy pokój - krok 1

Krok 1: Aby zbudować model nowego pokoju, zacznijcie od wycięcia jednej ze ścianek tekturowego pudełka. Pozwoli to zaglądać do środka i go urządzić.

Nowy dom, nowy pokój - krok 2

Krok 2: Pomalujcie ściany „pokoju” farbą w ulubionym kolorze dziecka. Co jeszcze ma się w nim znaleźć? To nie muszą być prawdziwe rzeczy. Kto powiedział, że w kącie nie może stać statek kosmiczny?

Nowy dom, nowy pokój - krok 3

Krok 3: Przy pomocy kolorowego papieru i flamastrów zacznijcie robić meble i resztę wyposażenia pokoju. Będzie to wymagać wycinania i kolorowania. Czy Twoje dziecko ma ulubiony kocyk? Spróbujcie zrobić nowy do nowego pokoju! Danonek uwielbia swój kocyk w dinozaury, więc na łóżeczku w swoim pudełkowym pokoju też je narysował – od razu poczuł się jak w domu!

Nowy dom, nowy pokój - krok 4

Krok 4: Kiedy pokolorujecie i wytniecie wszystkie elementy, czas przykleić je w pudełkowym pokoju dziecka. Gdzie postawicie łóżko? A co z zabawkami? Pomóż dziecku wyobrazić sobie, jak będzie leżeć w łóżku w nowym, pięknym pokoju. Jakie to uczucie? Prawda, że nie sposób się doczekać? Czas ruszać w drogę!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!