Twórcze myślenie Twórcze myślenie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Pomysłowe zabawy mogą pomóc dziecku zmierzyć się z wyzwaniami następnego dnia dzięki szukaniu rozwiązań różnych problemów. Robienie razem pacynek na palce jest świetnym sposobem na tworzenie nowych postaci i uwolnienie wyobraźni - żadnych zasad, po prostu zabawa.

Pacynki dla dzieci
Pacynki dla dzieci

Do tej zabawy potrzebujesz tylko: - rękawic kuchennych
- markerów
- kleju
- włóczki na włosy
- a przede wszystkim wyobraźni!

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

 

Malowanie liter palcami - krok 1

Krok 1: Będziesz potrzebować pary gumowych rękawic. Każdy palec rękawicy może stać się osobną postacią. To mogą być siostry, bracia albo nawet kosmici - kto wie? Wszystko zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni!

Malowanie liter palcami - krok 2

Krok 2: Narysuj postaci flamastrami. Na każdym palcu rękawicy narysuj twarz. Żeby było ciekawiej, narysuj różne buzie. Jedna może być wesoła, druga smutna, trzecia zła. Inna może mieć tylko jedno oko! A jeszcze inna nie mieć nosa! Wymyśl każdej z nich historię.

Malowanie liter palcami - krok 4
Krok 3: Z pomocą rodziców przyklej na czubek każdego palca kilka nitek wełny – Twoje pacynki będą miały włosy. Im bardziej postaci będą się od siebie różnić, tym będzie ciekawiej.
Malowanie liter palcami - krok 3

Krok 4: Daj każdej postaci imię. Jaki jest ten ktoś? Smutny czy wesoły? Co lubi robić? O czym lubi rozmawiać? Na przykład Ponurak jest ponury i lubi straszyć innych. Za to Chlup jest nieśmiała i mówi bardzo cicho. Wymyśl każdej pacynce osobowość. Będziesz się świetnie bawić, tworząc takie osoby!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!