Poprzednie zajęcie

Pamiętaj, by odpowiednio się ubierać!

Następne zajęcie
Ubieranie się Ubieranie się
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Wiele dzieci nie wie, jak się ubrać adekwatnie do pogody i pory roku. Nauka samodzielniego ubierania się i wyboru odpowiednich ubrań bywa trudna, ale przy odrobinie inwencji może zamienić się świetną zabawę. Oto jeden ze sposobów Danonka.

Pamiętaj, by odpowiednio się ubierać!
Pamiętaj, by odpowiednio się ubierać!

Jedyne, czego potrzebujesz, to: karton, nożyczki, flamastry, kredki, masa mocująca.

Pogoda a ubieranie - krok 1

Krok 1: Weź arkusz kartonu, narysuj i wytnij postać chłopca lub dziewczynki (jeśli chcesz, możesz narysować Danonka!)

Pogoda a ubieranie - krok 2

Krok 2: Weź kolejny arkusz kartonu. Tym razem narysuj, wytnij z pomocą rodziców i pokoloruj różne elementy garderoby: spodnie, spodenki, sweter, T-shirt, sukienkę, spódnicę, rajstopy, skarpetki, trampki, buty, szalik, czapkę na zimę, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz od słońca, kurtkę przeciwdeszczową... Od Ciebie zależy, jakie ubrania narysujesz, ale upewnij się, że będziesz mieć zestawy na każdą pogodę! Na koniec narysuj, pokoloruj i wytnij słońce, chmurę, z której pada deszcz, i płatek śniegu.

Pogoda a ubieranie - krok 3

Krok 3: Przyklej wszystkie wycięte elementy na drzwiach szafy samoprzylepną masą mocującą (to specjalna masa przypominająca nieco plastelinę, idealnie nadaje się do przymocowywania obrazków i plakatów, a co najważniejsze, nie pozostawia żadnych śladów), postać dziewczynki/chłopca umieść pośrodku.

Pogoda a ubieranie - krok 4

Krok 4: Zanim zdecydujesz, w co się ubrać danego dnia, wyjrzyj przez okno i zobacz, jaka jest pogoda na zewnątrz. Pada deszcz? W takim razie wybór kaloszy i kurtki przeciwdeszczowej to dobry pomysł! Świeci słońce i jest ciepło? To może krótkie spodnie i okulary przeciwsłoneczne? Przyklej odpowiedni symbol pogodowy nad postacią chłopca/dziewczynki i „ubierz” postać w tę samą część garderoby, którą właśnie chcesz włożyć! I pamiętaj – jeśli świeci słońce, to płaszcz przeciwdeszczowy nie jest najlepszym pomysłem! :)

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!