Poprzednie zajęcie

Pan Nastrój, Mówiąca Tuba: Jak minął Ci dzień?

Następne zajęcie
Chodzenie do szkoły Chodzenie do szkoły
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Czasami małym dzieciom brakuje słów, aby opowiedzieć co się dzieje. Dwustronny kijek nastrojów może im pomóc wyrazić ich uczucia do tego, co dzieje się wokół nich.

Pan Nastrój, Mówiąca Tuba: Jak minął Ci dzień?
Pan Nastrój, Mówiąca Tuba: Jak minął Ci dzień?

Potrzebne Ci będą:
- rolka po ręczniku kuchennym
- kolorowy papier
- farby
- pędzel
- klej
- nożyczki
- marker

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Jak minął Ci dzień? - krok 1

Krok 1: Każdy słyszał o lodach na patyku. A mówiącej pałeczce? To równie świetna zabawa! Zacznijcie od pomalowania rolki po papierze toaletowym na ulubiony kolor dziecka. Po obu stronach powstaną twarze, więc zaznaczcie ołówkiem środek rolki.

Jak minął Ci dzień? - krok 2

Krok 2: Przygotujcie trochę kolorowych papierów, by przyozdobić Pana Nastroja. Będziecie potrzebować czterech małych kółek na policzki do obydwu twarzy i dwa jeszcze mniejsze białe kółka na oczy. A może powycinać paski z papieru na włosy?

Jak minął Ci dzień? - krok 3

Krok 3: Poprzyklejajcie wycięte kształty. Przyklejcie pasek pośrodku, w zaznaczonym miejscu. Następnie przyklejcie oczy, a potem policzki po obu stronach.

Jak minął Ci dzień? - krok 4

Krok 4: Po jednej stronie narysujcie uśmiechniętą, a po drugiej smutną buźkę. Kiedy opowiadacie wesołą historię, pokazujcie uśmiechniętą buźkę, a potem podajcie Pana Nastroja dziecku, żeby zrobiło to samo. Czy coś sprawia, że Twoje dziecko jest smutne? Nie martw się. Pokaż smutną buźkę Pana Nastroja.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!