Poprzednie zajęcie

Pierwszy fotoreportaż Twojego dziecka

Następne zajęcie
Twórcze myślenie Twórcze myślenie
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  1 h
 • Poza domem
  Poza domem
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Pozwól swojemu dziecku być fotoreporterem przez jeden dzień. Jeśli pozwolisz mu być liderem całego przedsięwzięcia, zachęcisz je w ten sposób do samodzielności oraz pomożesz mu w tworzeniu i porządkowaniu pomysłów. Określcie temat oraz miejsce i wybierzcie się na wycieczkę. Pozwól szkrabowi robić zdjęcia, drukować je, wybierać, wklejać i dzielić na kategorie, a potem skomentuj każdą fotografię.

Pierwszy fotoreportaż Twojego dziecka
Pierwszy fotoreportaż Twojego dziecka

Jedyne, czego potrzebujesz, to: aparat fotograficzny, drukarka, kolorowy papier, nożyczki, klej.

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Pierwszy fotoreportaż - krok 1

Krok 1: Wybierzcie wspólnie jakieś miejsce, które lubicie: park lub plac, ogród, wasze ulubione miejsce w mieście, na wsi, na plaży... Wybierzcie się tam na wycieczkę - tylko nie zapomnijcie aparatu! :)

Pierwszy fotoreportaż - krok 2

Krok 2: Zróbcie dużo zdjęć wybranego miejsca. Tym razem Ty dowodzisz, a nie rodzic – fotografuj to, na co masz ochotę, rozglądając się po całym terenie. Spróbuj fotografować na różne sposoby – z bliska, z daleka, patrząc w górę, patrząc w dół – wszystko zależy od Ciebie!

Pierwszy fotoreportaż - krok 3

Krok 3: W domu wydrukujcie zdjęcia i pogrupujcie według różnych kategorii. Na przykład: pomniki, zwierzęta, rośliny, kwiaty, bawiące się dzieci. Pamiętaj, nie jest ważne, że niektóre ze zdjęć nie są doskonałe – możesz być dumny z własnej pracy!

Pierwszy fotoreportaż - krok 4

Krok 4: Przyklej zdjęcia na kartki kolorowego papieru – niech jeden kolor oznacza jedną kategorię. Potem pokaż innym, jak wygląda park czy inne miejsce z Twojego punktu widzenia!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!