Poprzednie zajęcie

Proste zabawy relaksacyjne dla przedszkolaków

Następne zajęcie
Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
 • Występy
  Występy
 • duration
  15 min
 • Wewnątrz i na zewnątrz
  Wewnątrz i na zewnątrz
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Jak z pewnością wiesz, Twoje dzieci są czasami niespokojne. Nauczenie ich technik, może być niezwykle użyteczne. Najlepiej uczyć dzieci podczas spokojnej chwili, dzięki czemu będą mogły korzystać z tych technik także, kiedy będą nieco bardziej zdenerwowane. Należy rozpocząć od zagrania w domu w opisane poniżej gry. Później można zwracać uwagę na odpowiednie zachowanie, kiedy dzieci się niecierpliwią – na przykład podczas oczekiwania w ulicznym korku lub w sklepowej kolejce. W ten sposób nauczysz swoje dzieci panować nad ich emocjami w trudnych sytuacjach. To bardzo łatwe, jeśli wiesz, jak to robić!

Proste zabawy relaksacyjne dla przedszkolaków
Proste zabawy relaksacyjne dla przedszkolaków

Potrzebujesz tylko:
- cierpliwości
- kilku minut

Żeby dzieci zaangażowały się w ćwiczenia relaksacyjne, dorośli też muszą brać w nich udział. Oto kilka pomysłów na to, jak rodzina się może wspólnie odprężyć:

Zamknijcie oczy i zróbcie wdech, powoli licząc do pięciu; wytrzymajcie przez dwie sekundy, potem licząc do pięciu zróbcie wydech. Poczujcie, jak wasze brzuchy pompują się niczym baloniki, kiedy wasze płuca wypełniają się powietrzem, a potem kurczą się wraz z wydychaniem starego powietrza.

Spróbujmy jeszcze jednego ćwiczenia! Zamknijcie oczy i zrelaksujcie się, robiąc wdechy i wydechy. Teraz zaciśnijcie palce u stóp najmocniej, jak się da na 5, 4, 3, 2, 1. Puśćcie palce, zróbcie wdech i wydech. Teraz napnijcie mięśnie stóp i przytrzymajcie... potem rozluźnijcie. Postępujcie tak dalej, napinając i rozluźniając kolejne partie ciała.

A może wypróbujecie medytację Danonka dla superbohaterów? Zamknijcie oczy i mocno skupcie się na swojej magicznej mocy superwęchu. Skoncentrujcie się. Co czujecie? Co słyszycie? Słuchajcie bardzo uważnie. Ile różnych odgłosów potrafisz rozpoznać dzięki swojemu supersonicznemu słuchowi? Jesteś superbohaterem!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!