Poprzednie zajęcie

Przegoń złe sny i zrób swój Łapacz Snów

Następne zajęcie
Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Zasypianie może wiązać się z niepokojem, szczególnie, jeśli dziecko w przeszłości miało złe sny. Dobrym sposobem, aby je uspokoić, jest sprawienie, aby dziecko zostało łapaczem snów.

Przegoń złe sny i zrób swój Łapacz Snów
Przegoń złe sny i zrób swój Łapacz Snów

Potrzebujesz:
- papierowego talerzyka
- nożyczek
- farb
- pędzla
- piórek
- wełny
- koralików

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Łapacz Snów - krok 1

Krok 1: Zacznij od wycięcia środkowej części papierowego talerza (potrzebna będzie pomoc dorosłego). Pomoże w tym narysowana linia, po której będzie trzeba wycinać. Następnie pomaluj brzeg talerza na swój ulubiony kolor - im bardziej żywy, tym lepszy.

Łapacz Snów - krok 2

Krok 2: Dziurkaczem zrób 10 małych dziurek w równych odstępach wokół wewnętrznej krawędzi koła. Potem zrób jeszcze trzy dziurki na dole i jedną na górze talerza.

Łapacz Snów - krok 3

Krok 3: A teraz, niczym pająk, utkaj siateczkę, wykorzystując dziurki zrobione wokół brzegu. Przeplataj włóczkę, żeby wyglądała jak prawdziwa pajęczyna. To właśnie ona będzie łapać koszmary. Nawlecz na włóczkę kilka koralików i zawiąż na jej końcach supełki, żeby się nie rozwiązała.

Łapacz Snów - krok 4

Krok 4: Prawie gotowe! Weź trzy kawałki włóczki i przywiąż je do dziurek na dole. Nawlecz na nie koraliki i przywiąż piórka na ich końcu (żeby łapały przelatujące koszmary i popychały je do sieci). Na koniec przywiąż kawałek włóczki na górze łapacza koszmarów i powieś go nad łóżkiem. Koniec ze złymi snami!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!