Poprzednie zajęcie

Schludne łóżko: Spokojne dziecko – Nauka ścielenia łóżka

Następne zajęcie
Czystość i porządek Czystość i porządek
 • Występy
  Występy
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-4 lata
 • heart
  5 / 5


Odgrywanie ról to doskonały sposób uczenia dzieci o życiu. Pokazywanie lalce i misiowi, jak coś zrobić, pozwala w łatwy sposób przekazać wiadomość. Dzieci uczą się, ucząc ulubioną lalkę.

Schludne łóżko: Spokojne dziecko – Nauka ścielenia łóżka
Schludne łóżko: Spokojne dziecko – Nauka ścielenia łóżka

Potrzebujesz tylko:
- łóżka
- lalki albo misia
- małego ręcznika
...

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku…

Ścielenie łóżka krok 1

Krok 1: Uporządkowana przestrzeń to uporządkowany umysł, a czysta sypialnia to spokojniejsze dziecko. Nigdy nie jest za wcześnie, żeby nauczyć dziecko zajmowania się własną przestrzenią. Zacznij od pokazania jak ładnie rano posłać łóżko, żeby Dolly mogła się na nim bawić w ciągu dnia. Wyjaśnij dokładnie, jak składać każdą część pościeli i dlaczego. Podziel to na jak najwięcej []]Kroków.

Ścielenie łóżka krok 2

Krok 2: Kiedy łóżko jest posłane, posadź Dolly na szczycie. Będzie jej bardzo miło siedzieć na tak porządnym i ładnym łóżku, kiedy wszyscy pójdą do szkoły. Ale czym ona się będzie bawić?

Ścielenie łóżka krok 3

Krok 3: Zrób dla Dolly kilka zabawek, składając ręczniki w kształt małych zwierzątek lub wachlarzy – tak jak robi się to w pokojach hotelowych. Nie powinno być to nic bardzo czasochłonnego – najważniejsza jest wiadomość, że łóżko musi pozostać czyste oraz, że czyste ręczniki powinny zostać na łóżku, a nie na podłodze.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!