Poprzednie zajęcie

Słodkie sny z Przyjaznym Duszkiem

Następne zajęcie
Przezwyciężanie lęków Przezwyciężanie lęków
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Czy Twój maluch boi się potworów w szafie albo dziwnych stworów pod łóżkiem? Oprócz wspierania swojego dziecka zróbcie razem zabawnego duszka z Play-Doh! Okaże się, że ciemność nie jest taka straszna, kiedy obok nich jest specjalny przyjaciel.

Słodkie sny z Przyjaznym Duszkiem
Słodkie sny z Przyjaznym Duszkiem

Potrzebne Ci będą:
- kartka papieru
- kredki albo mazaki
- wykałaczka
- zwykła i fluorescencyjna ciastolina (różne kolory)
- wyobraźnia!

Słodkie sny - krok 1

Krok 1: Zróbmy razem przyjaznego duszka – to świetny towarzysz nocnych godzin, kiedy trzeba wyłączyć światło i iść spać. Wyobraź sobie dużego, miłego, przyjacielskiego duszka, który ma nadprzyrodzone moce! Narysuj obrazek i wymyśl imię dla Twojego duszka. Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Słodkie sny - krok 2

Krok 2: Teraz wyciągnij ciastolinę. Wybierz swoje ulubione kolory, żeby zrobić duszka. Może zrobisz mu szeroki uśmiech wykałaczką? Nie zapomnij o nogach, dużym i okrągłym brzuchu, no i silnych muskułach, żeby dobrze walczył z potworami. Oczy zrób z ciastoliny, która świeci w ciemności, żeby dobrze widział nocą!

Słodkie sny - krok 3

Krok 3: Postaw duszka na szafce nocnej. Gdy miły duszek będzie obok ciebie, nie musisz się niczego bać. Twój wyjątkowy duszek ma super moce i widzi w ciemności. Duszek jest przy Tobie i będzie Ci dotrzymywał towarzystwa, kiedy śpisz!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!