Poprzednie zajęcie

Słodko-słone przepisy na pobudzenie kubków smakowych

Następne zajęcie
Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Przepis
  Przepis
 • duration
  1 h
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzieci uczą się poprzez działanie – pozwól im przygotować posiłek, który będzie nowym i ciekawym połączeniem znanych smaków. Niech same wybiorą, jakie produkty kupić, i zdecydują, jakie smaki najlepiej do siebie pasują – to jeszcze bardziej je zaciekawi.

Słodko-słone przepisy na pobudzenie kubków smakowych
Słodko-słone przepisy na pobudzenie kubków smakowych

Potrzebne Ci będą: nóż, deska do krojenia, chleb, awokado, grejpfrut, twarożek do smarowania, sałata, arbuz, pomidorki koktajlowe, mozzarella, miska, ogórek, maliny, kiwi, kilka patyczków do szaszłyków.

Przepis 1. Słodko-słone szaszłyki.

Przepis 1. Słodko-słone szaszłyki. Z pomocą dorosłego pokrój ogórek w plasterki, przekrój pomidorki koktajlowe na pół, a kiwi pokrój w kostkę. Umyj maliny. Po kolei nabij każdy ze składników na patyczek do szaszłyków, ale pamiętaj, że jest on bardzo ostry. Przed jedzeniem włóż swoje szaszłyki na chwilę do lodówki. Smacznego!

Przepis 2. Sałatka z pomidora, arbuza i mozzarelli.

Przepis 2. Sałatka z pomidora, arbuza i mozzarelli. Przekrój pomidorki koktajlowe na pół. Z arbuza wydrąż specjalną łyżeczką kilka kuleczek lub pokrój miąższ w kostkę. Mozzarellę pokrój w kostkę. Wymieszaj wszystkie składniki w misce i udekoruj listkiem mięty. Proszę bardzo – Twoja smaczna sałatka jest już gotowa!

Przepis 3. Minikanapki z twarożkiem, awokado i grejpfrutem.

Przepis 3. Minikanapki z twarożkiem, awokado i grejpfrutem. Awokado i grejpfruta pokrój z pomocą dorosłego w plasterki. Chleb posmaruj twarożkiem. Na kromce chleba połóż kilka plasterków awokado i grejpfruta. Dodaj liść sałaty i przykryj drugą kromką chleba. Gdy kanapki będą gotowe, nakryj do stołu i zaproś rodziców na Twój eksperymentalny posiłek!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!