Poprzednie zajęcie

Słońce, deszcz, chmury - pogoda a ubieranie

Następne zajęcie
Ubieranie się Ubieranie się
 • Gra
  Gra
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Dzieci często chcą nosić szorty w środku zimy i wełniane skarpety w najgorętszy dzień lata. To ćwiczenie - polegające na przydzieleniu odpowiedniego symbolu do każdego ubrania - pomaga przedszkolakom zrozumieć, jakie ubranie pasuje do różnych pór roku i różnej pogody. Ponadto daje możliwość zadawania pytań i wyjaśnienia, dlaczego ubieramy odzież odpowiednią dla pogody i jak czujemy się, kiedy jest nam zbyt gorąco lub zimno.

Słońce, deszcz, chmury - pogoda a ubieranie
Słońce, deszcz, chmury - pogoda a ubieranie

Potrzebujesz:
- dużego kawałka białego papieru
- nożyczek
- mazaków
- dziecięcych ubrań
- 3 walizek lub pudełek

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Słońce, deszcz, chmury - krok 1

Krok 1: Weźcie dużą, białą kartkę i ostrożnie wytnijcie z niej trzy prostokąty.

Słońce, deszcz, chmury - krok 2

Krok 2: Teraz narysujcie na jednym świecąco jasno słońce, na drugim ciemną chmurę z mnóstwem deszczu, a na trzecim wielki płatek śniegu.

Słońce, deszcz, chmury - krok 3

Krok 3: Wybierz z szafy przeróżne ubrania: szorty, okulary przeciwsłoneczne, wełnianą czapkę, płaszcz przeciwdeszczowy, itp. Wyjmijcie również trzy walizki albo małe pudełka, a stertę ubrań ułóżcie na środku.

Słońce, deszcz, chmury - krok 4

Krok 4: Gotowi do zabawy? Kartkę z pogodą ułóżcie przed każdą z walizek. Poproś swoje dziecko, żeby po kolei wkładało każde z ubrań do odpowiedniej walizki, wyjaśniając za każdym razem swój wybór. Np. zakryte buty powinny się znaleźć w walizce z deszczem, a czapka w walizce ze śnieżynką. Rozwińcie grę, rozmawiając o pogodzie, porach roku i o tym, jakiej pogody należy się wtedy spodziewać.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!