Poprzednie zajęcie

Strzał w dziesiątkę: Gry zespołowe dla małych dzieci

Następne zajęcie
Aktywność Aktywność
 • Gra
  Gra
 • duration
  30 min
 • Poza domem
  Poza domem
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Zabawy grupowe są świetne dla małych dzieci, ponieważ dzięki nim uczą się współpracy i pracy w zespole. Wygrywanie jest świetne, ale przegrana jest równie ważnym doświadczeniem. W tym ćwiczeniu staraj się dobrać drużyny tak, aby ich umiejętności były równe. W ten sposób dziecko zrozumie, że zabawę stanowi przede wszystkim granie w grę, a nie tylko jej wynik.

Strzał w dziesiątkę: Gry zespołowe dla małych dzieci
Strzał w dziesiątkę: Gry zespołowe dla małych dzieci

Potrzebujesz tylko:
- dużego kawałka kredy
- papieru
- markerów
- trzech frisbee

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Gry zespołowe - krok 1

Krok 1: Weź kredę i narysuj ogromne koło na podwórku. Kreda zmyje się z pierwszym deszczem, więc nie przejmuj się, jeśli zostaną ślady! Wewnątrz ogromnego koła narysuj wielkie koło, a wewnątrz wielkiego duże koło. W najmniejszym kole napisz liczbę 150, w następnym 100 i w największym 50.

Gry zespołowe - krok 2

Krok 2: Dwoje dzieci może zgłosić się na ochotnika jako kapitanowie i wybrać swoje zespoły. Pamiętaj, nie ma to żadnego znaczenia, jeżeli wiek i umiejętności dzieci w zespole nie odpowiadają sobie. Zapisz ich imiona na kartkach papieru. Na tej kartce będziecie zapisywać punkty, żeby móc potem ogłosić zwycięską drużynę. Starsze dzieci mogą pilnować punktacji, dzięki czemu poćwiczą umiejętności matematyczne!

Gry zespołowe - krok 3

Krok 3: Teraz odsuńcie się na sporą odległość od celu. Każda drużyna rzuca trzema kółkami frisbee. Zapisz zdobyte punkty według miejsc, na których wylądowały frisbee.

Gry zespołowe - krok 4

Krok 4: Wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie tysiąc punktów. Co będzie nagrodą? Ciekawą alternatywę może stanowić podzielenie zespołów według wieku, a następnie zachęcenie ich do wspólnej pracy. Kiedy liczba punktów dojdzie do tysiąca, każdy dostaje nagrodę!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!