Poprzednie zajęcie

Stwórz obrączki na serwetki z Danonkiem

Następne zajęcie
Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  4-6 lat
 • heart
  5 / 5

To ćwiczenie może być wspaniałym, rodzinnym przeżyciem a także okazją do pracy zespołowej w gronie rodziny. A ponadto zachęca dzieci do pomocy w przygotowaniach do posiłku przez zainteresowanie ich nakrywaniem do stołu.

Stwórz obrączki na serwetki z Danonkiem
Stwórz obrączki na serwetki z Danonkiem

Potrzebujesz tylko:
- drukarki
- grubego, białego papieru
- kleju
- nożyczek dla dzieci

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Serwetki z Danonkiem - krok 1

Krok 1: Danonek zaprojektował świetne obrączki do serwetek, które można bardzo łatwo zrobić i używać do wszystkich posiłków. Pod tym linkiem znajdziesz model, który możesz wydrukować.

Serwetki z Danonkiem - krok 2

Krok 2: Wytnij paski grubego białego papieru o szerokości 5 cm i długości 20 cm. Zrób tyle, ile chcesz, w zależności od tego, ile osób razem je posiłki/ile osób liczy rodzina. Zobacz, jak pięknie możesz udekorować każdy pasek, używając kolorowych pisaków, błyskotek czy naklejek.

Serwetki z Danonkiem - krok 3

Krok 3: Teraz, używając kleju do papieru, ostrożnie przyklej po jednym pasku Danonka do każdego paska kartonu. Ostrożnie przytnij brzegi nożyczkami. Podczas przygotowywania paska w kształcie pierścienia, możesz zastanawiać się wspólnie z rodzicami, jak będzie można później go wykorzystać. Jakie są Twoje ulubione godziny posiłków i uroczyste okazje? Co najbardziej lubisz jeść wspólnie z rodzicami? Jakie są Twoje ulubione zdrowe posiłki i dlaczego zachowanie dobrych manier przy stole jest ważne?

Serwetki z Danonkiem - krok 4

Krok 4: Teraz po prostu zwiń paski, aby powstał pierścień. Sklej paski 1 cm od końców. I gotowe – możesz już używać nowiutkich obręczy do serwetek. Czas na obiad? Kto dziś nakrywa do stołu?

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!