Ubieranie się Ubieranie się
 • Gra
  Gra
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Ubieranie maluchów może być ciągłą walką, ponieważ rzadko łączą one ubrania z pogodą na zewnątrz. Ta zabawna gra pomaga im powiązać pogodę z ubraniem.

Ubierz Danonka
Ubierz Danonka

Do tej zabawy potrzebujesz tylko:
- drukarki
- nożyczek dla dzieci

Krok 1: Najpierw wydrukujcie postać Danonka i ubrania. Wydrukujcie je w dużym formacie, żeby małym rączkom łatwiej było wycinać kształty (i żeby na dłużej starczyły). Przy wycinaniu porozmawiajcie o różnicach pomiędzy różnymi ubraniami. W jaki dzień trzeba założyć wełnianą czapkę?
 

Krok 2: Zdecydujcie, o jakiej porze roku Danonek będzie nosił każde z ubrań. Czy będzie chodził w szortach zimą? Oby nie! Co będzie miał na sobie jesienią? Posegregujcie ubrania według pór roku, omawiając typową pogodę dla każdej z nich.
 

Krok 3: Od teraz każdego dnia przed ubraniem się wyglądajcie za okno i sprawdzajcie, co powinien tego dnia założyć Danonek. Żeby wprowadzić trochę zamieszania, spróbujcie ubrać go w nieodpowiednie rzeczy, a zobaczycie, jak zaryczy! Czy słyszeliście kiedyś ryk dinozaura? Szybko, musicie go przebrać, zanim zbudzi sąsiadów! A teraz czas, by ubrały się również dzieciaki!

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!