Poprzednie zajęcie

Usiądź za kółkiem własnego samochodu

Następne zajęcie
Czystość i porządek Czystość i porządek
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Pochwal wysiłki Twojego dziecka w nauce korzystania z nocnika, wykonując z nim ten prosty projekt. Kiedy skończy rolkę papieru toaletowego, może ją pomalować i zrobić z niej własną wyścigówkę. Będzie ona przypominała o sukcesie i utrwali nowe nawyki korzystania z toalety.

Usiądź za kółkiem własnego samochodu
Usiądź za kółkiem własnego samochodu

Nauka korzystania z toalety jest jak nauka jazdy samochodem. Może trochę potrwać, ale wcześniej czy później ruszysz do przodu!

Oto czego potrzebujesz:
- zużytych rolek papieru toaletowego
- farby, brokatu, markerów
- plastikowych zakrętek do butelek
- wykałaczek
- nożyczek
- kleju
- wyobraźni

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku... Udało Ci się zużyć trzy rolki papieru toaletowego – jesteś na dobrej drodze do bycia dużym chłopcem lub dziewczynką! Czas na trochę zabawy – zamieńmy te rolki w fantastyczny pojazd!

rolki papieru toaletowego - krok 1

Krok 1: Złap za pędzel i pomaluj rolki na swoje ulubione kolory. Pomaluj też kilka kapsli, żeby wyglądały jak koła. Hej, wyglądają świetnie!

rolki papieru toaletowego - krok 2

Krok 2: Kiedy farba wyschnie, poproś dorosłego, żeby wyciął kwadratowy otwór w rolce. Tu będzie siedział kierowca. Ostrożnie z nożyczkami!

rolki papieru toaletowego - krok 3

Krok 3: Dodaj kółka, żeby Twój samochód jeździł! Jakiś dorosły powinien wyciąć małe otworki po obu stronach rolki: dwa z przodu i dwa z tyłu. Przez każdą parę dziurek przełóż wykałaczkę.

rolki papieru toaletowego - krok 4

Krok 4: Przebij otwór w środku każdego kapsla. Nałóż kroplę kleju na każdy z końców wykałaczek i przyklej kapsle.
[Danonino_ToiletPaperRollRaceCars51.jpg]Krok 5: Pamiętaj, żeby ozdobić swój samochód w taki sposób, żeby przypominał Ci o Twoim sukcesie w nauce korzystania z toalety. Możesz namalować toaletę lub nawet uśmiechniętą kupę! Dodaj swoje imię i ruszaj na wyścigi!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!