Poprzednie zajęcie

Wakacyjne skarby: zabawa dla najmłodszych

Następne zajęcie
Przezwyciężanie lęków Przezwyciężanie lęków
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Małe dzieci mogą być niespokojne, kiedy mają spędzić trochę czasu z dala od rodziców. To normalne, że są odrobinę przestraszone. Pomóż im poradzić sobie z emocjami organizując poszukiwanie skarbów. To świetne zajęcie.

Wakacyjne skarby: zabawa dla najmłodszych
Wakacyjne skarby: zabawa dla najmłodszych

Do zrobienia kart ze skarbami potrzebujesz tylko:
- kolorowego kartonu
- dziurkacza
- nożyczek
- kolorowych markerów
- włóczki

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Wakacyjne skarby - krok 1

Krok 1: Danonek uwielbia wakacyjne poszukiwanie skarbów! Każdą wyprawę można zmienić w poszukiwanie skarbu! Chcecie wiedzieć, jak to zrobić? To proste! Najpierw wytnijcie 10 prostokątów z kolorowego kartonu.

Wakacyjne skarby - krok 2

Krok 2: Następnie pomyślcie, jakie skarby można znaleźć na wakacjach, i narysujcie je na kartonikach. Może się tu przydać pomoc dorosłego. Pomyślcie o skarbach: ślad stopy, niebieskie piórko, żółty kwiatek, muszelka, liść, buteleczka z piaskiem, co tylko zechcecie.

Wakacyjne skarby - krok 3

Krok 3: Teraz w każdym kartoniku zróbcie po obu stronach małe dziurki, żeby można je było zawiesić w wakacyjnym pokoju. Pomóż dziecku użyć w tym celu dziurkacza.

Wakacyjne skarby - krok 4

Krok 4: Wystarczy tylko przewlec kolorową włóczkę przez dziurki i zawiązać na końcu supełki. Gotowe! Pomóż dziecku się spakować i przygotować na niesamowite, wakacyjne poszukiwanie skarbów. Danonek robi tak przed każdym wyjazdem na wakacje i teraz ma w pokoju całe mnóstwo skarbów.”

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!