Poprzednie zajęcie

Wielki wyścig piżamowy

Następne zajęcie
Odpoczynek i sen Odpoczynek i sen
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Celem tego ćwiczenia jest nauczenie dziecka samodzielnego przebierania w pidżamę. Równocześnie celem jest stworzenie spokojnej atmosfery przed pójściem spać, aby maluch czuł się zawsze bezpiecznie. Podobnie, jak w przypadku zabawy ze stoperem, pozwolenie dziecku na wychodzenie z łóżka może być użyteczne. Dziecko uczy się wówczas, że może wstać, jeżeli tego potrzebuje, ale ponosi za to także pewną odpowiedzialność.

Wielki wyścig piżamowy
Wielki wyścig piżamowy

To świetny sposób na to, żeby nauczyć dzieci samodzielności przy codziennych czynnościach i rekordowo szybko przygotować je do spania.
Potrzebne będą:
- biały papier
- markery
- kolorowy karton
- miedziana spinka,
- nożyczki
- piżama albo koszula nocna

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Wielki wyścig piżamowy - krok 1

Krok 1: Zróbcie zabawkowy zegar z kartki z godzinami wypisanymi flamastrem i wskazówkami z kolorowego kartonu. Na końcu wskazówek i w środku tarczy zróbcie małą dziurkę. Ponieważ wymaga to nożyczek lub innego ostrego narzędzia, jest to zadanie dla dorosłego. Użyjcie spinacza, żeby wskazówki mogły się obracać.

Wielki wyścig piżamowy - krok 2

Krok 2: Celem jest ustanowienie rekordu w szybkości przygotowania się do snu. Mama lub tata muszą odliczyć do trzech i mierzyć czas. Będą oni odliczać na głos i zaczynamy. Należy pamiętać, aby zawsze liczyć powoli i spokojnie.

Wielki wyścig piżamowy - krok 3

Krok 3: Kiedy będziecie przebrani w piżamy, zerknijcie na zegar. Ile czasu zajęło to tym razem? Przed pójściem spać, dziecko powinno mieć przy sobie „paszport umożliwiający wyjście z łóżka”. W ten sposób, jeżeli będzie naprawdę tego potrzebować, może wstać i pójść do mamy lub taty. Ale jeżeli nie, będzie spokojnie spać i odpoczywać, wiedząc, że jest to możliwe.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!