Poprzednie zajęcie

Wielkie poszukiwanie skarbów

Następne zajęcie
Aktywność Aktywność
 • Gra
  Gra
 • duration
  1 h
 • Wewnątrz i na zewnątrz
  Wewnątrz i na zewnątrz
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

To pirackie poszukiwanie skarbów jest doskonałym sposobem, aby pomóc dzieciom w rozwijaniu ich orientacji przestrzennej Twojego dziecka i uczy je jak tłumaczyć drogę - do tego zawiera mnóstwo złotych monet i map skarbów. Podczas gry dzieci przygotowują poszukiwanie skarbów (ale nie grają w tę grę). Nauka polega na wyjaśnianiu przez nie, w jaki sposób i gdzie ukryły skarb.

Wielkie poszukiwanie skarbów
Wielkie poszukiwanie skarbów

Hurra! Dzięki instrukcjom znalazłeś skarb, a Twoje dziecko poprawi swoją orientację w przestrzeni i umiejętność przekazywania wskazówek. Przebierzcie się za piratów-zawadiaków! Potrzebne Ci będą: Monety z czekolady (albo inny skarb), papier (ew. też świeczka albo zapalniczka do postarzenia papieru), stroje piratów.

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Krok 1: Niech Twoje dziecko narysuje prostą mapę, która pozwoli dotrzeć do łupu. Jeśli macie ochotę naprawdę poczuć smak pirackiej przygody, możecie zamoczyć papier w herbacie, żeby wyglądał na stary. Jeżeli dzieci tego chcą, osoba dorosła może lekko osmalić papier.
Krok 2 (opcjonalny): Zasugeruj, aby dziecko, żeby zapisało na kawałkach papieru wskazówki, które umieścicie w strategicznych punktach na trasie, np. „idź do kuchni” albo „zajrzyj za drzwi łazienki”. Twoja pociecha może potrzebować Twojej pomocy. Nie należy się spieszyć, ale zawsze doceniać wysiłki dzieci i spokojnie wyjaśnić, kiedy coś jest dla nich niejasne.

Krok 3: Teraz dziecko może schować skarb, tam gdzie narysowało krzyżyk, oznaczający kryjówkę. Jeśli napisaliście wskazówki, umieśćcie je w odpowiednich miejscach.
Krok 4: Twoje dziecko musi Ci wyjaśnić (lub rodzeństwu), jak dotrzeć do łupów. Może to robić za pomocą wskazówek prawo, lewo, z przodu, z tyłu. Może potrzebować odrobiny pomocy z Twojej strony. Można zasugerować dziecku, żeby policzyło kroki między wskazówkami, żeby nauczyły się lepiej orientować w przestrzeni i oceniać odległość.

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!