Poprzednie zajęcie

Za ile dni mama i tata wrócą do domu?

Następne zajęcie
Przezwyciężanie lęków Przezwyciężanie lęków
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Musisz wyjechać z przyczyn zawodowych? Czy potrzebujesz na kilka dni odpocząć od dzieci i codziennych obowiązków? Spraw, żeby Twoja nieobecność była łatwiejsza dla dzieci przy pomocy prostej tabeli, gdzie będziecie odliczać, ile dni pozostało do Twojego powrotu.

Za ile dni mama i tata wrócą do domu?
Za ile dni mama i tata wrócą do domu?

Do zrobienia kalendarza potrzebujesz tylko:
- dużego kawałka białego kartonu
- 7 kartek papieru w różnych kolorach
- nożyczek dla dzieci (zaokrąglonych)
- masy mocującej
- kleju
- kolorowych markerów

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Kalendarz - krok 1

Krok 1: Przygotujcie piękny kalendarz, żeby pomóc dziecku odliczać dni do Twojego powrotu. To łatwe. Nożyczkami (bardzo ostrożnie) wytnij 7 dużych prostokątów z kolorowego papieru. Teraz przyklej je do dużego kartonu.

Kalendarz - krok 2

Krok 2: Przygotuj flamastry i w każdym prostokącie wpisz nazwę jednego dnia tygodnia. Poniedziałek, wtorek, środka... i co dalej?

Kalendarz - krok 3

Krok 3: Gotowi na ulubioną część Danonka? Narysuj i pokoloruj, co fajnego czeka na Ciebie podczas tego tygodnia: gra w piłkę, tort urodzinowy, pianino – co tylko przyjdzie Ci do głowy. Potem narysuj i pokoloruj wszystkich członków rodziny. Wytnij wszystkie kształty.

Kalendarz - krok 4

Krok 4: Niech dziecko przyklei postać mamy lub taty do prostokąta z dniem, w którym wrócą do domu przy pomocy taśmy klejącej wielokrotnego użytku. Następnie przyklejcie zajęcia przewidziane na pozostałe dni. Dziecko może przeklejać swoją postać na nowe miejsce z każdym upływającym dniem. Kiedy dzień dobiegnie końca, niech narysuje gwiazdkę. Dzięki temu czas minie znacznie szybciej!

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!