Poprzednie zajęcie

Zabawa Play-Doh: Nauka korzystania z noża i widelca

Następne zajęcie
Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Rękodzieło i rysowanie
  Rękodzieło i rysowanie
 • duration
  30 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-4 lata
 • heart
  5 / 5

Nauczenie dzieci samodzielnego używania noża i widelca może być wyzwaniem. To ćwiczenie - z małą pomocą plastoliny lub miękkich owoców - pomoże im zrozumieć, jak prawidłowo używać sztućców. Należy przez cały czas pilnować dzieci, ponieważ plastelina nie jest przeznaczona do jedzenia! A może później pozwolisz dziecku przygotować własny obiad? To świetny pomysł na wspólne doświadczenie.

Zabawa Play-Doh: Nauka korzystania z noża i widelca
Zabawa Play-Doh: Nauka korzystania z noża i widelca

Obiad! Przygotujcie pyszny obiad z ciastoliny, dzięki któremu nauczysz dziecko, jak używać noża i widelca. Taka zabawa pomoże mu osiągnąć większą samodzielność podczas posiłków.

Potrzebne będą:
- ciastolina Play-Doh w różnych kolorach
- dziecięce nakrycie (talerzyk i sztućce)

W przypadku małych dzieci użycie plasteliny może być niewygodne, można więc zamiast niej użyć miękkich owoców lub sera. Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Zabawa Play-Doh - krok 1

Krok 1: Przygotuj różnokolorową plastolinę. Pamiętaj, że możesz mieszać kolory, aby uzyskać jeszcze więcej odcieni. Potem ukształtuj kawałki rękami, aby wyglądały jak warzywa i owoce, które smakowałyby Danonkowi. Możesz zacząć od marchewek, groszku lub gruszek. Możesz także użyć produktów spożywczych, które są łatwe do krojenia, takich jak banany lub miękki ser. Połóż je na swoim talerzu.

Zabawa Play-Doh - krok 2
Krok 2: Pokrój lub obierz warzywa i owoce, używając plastikowego noża i widelca, aby nauczyć się różnych ruchów, które będziesz wykonywać przy jedzeniu posiłków. Po kilku próbach, możesz także pod okiem dorosłego użyć prawdziwego noża stołowego, aby pokroić coś twardszego, na przykład gruszkę lub ser.

 

Zabawa Play-Doh - krok 3

Krok 3: Ułóż wszystkie przygotowane warzywa i owoce w ładny wzór na talerzu. Teraz możesz zaprosić Danonka i inne swoje ulubione zabawki na przepyszną ucztę! Ale nie zapominaj - można jeść jedynie prawdziwe jedzenie, a nie plastelinę!

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!