Poprzednie zajęcie

Zabawa z kostkami lodu!

Następne zajęcie
Prawidłowa dieta Prawidłowa dieta
 • Przepis
  Przepis
 • duration
  15 min
 • W domu
  W domu
 • years
  3-6 lat
 • heart
  5 / 5

Maluchy często nie chcą jeść tego, co zdrowe, a przekonywanie ich do picia odpowiedniej ilości wody każdego dnia może się przerodzić w prawdziwą batalię. Jest na to prosty sposób – wystarczy picie wody zamienić w zabawę! Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.

Zabawa z kostkami lodu!
Zabawa z kostkami lodu!

Ta zabawa nie może być prostsza. Jedyne, czego potrzebujesz, to: kilka jagód, malin i innych owoców, listki mięty, pojemnik do lodu, woda do picia, szklanka.

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku...

Zabawa z kostkami lodu! - krok 1

Krok 1: Połóż na stole kilka jagód, malin, truskawek, borówek lub małych kawałków innych owoców (oczywiście pokrojonych przez dorosłego), a także listki mięty. Zapytaj malucha, jak nazywają się poszczególne owoce i listki. Jeśli jest taka potrzeba, powiedz mu. Pozwól ich dotknąć lub powąchać, żeby dziecko mogło je lepiej zapamiętać. Przy okazji – maliny, borówki, truskawki i owoce takie jak kiwi czy jabłka sprawdzą się najlepiej.

Zabawa z kostkami lodu! - krok 2

Krok 2: Przygotuj foremkę do kostek lodu. W każdym otworze foremki umieść po 1 kawałku owocu.

Krok 3: Teraz wypełnij foremkę wodą do picia. Zobacz, jak kawałki owoców brykają, tańczą i wznoszą się ku górze. Danonek nazywa to lodowo-owocową dyskoteką w foremce do kostek lodu!

Zabawa z kostkami lodu! - krok 4

Krok 4: Włóż foremkę do zamrażarki i zostaw ją tam na co najmniej cztery godziny. Twoje owocowe kostki będą się mroziły, a Ty w tym czasie możesz się zająć czymś przyjemnym, na przykład zabawą. Czy wiesz, że tak przygotowane kostki lodu mogą być przechowywane w zamrażarce nawet cały rok?
Gotowi? Nalej wodę do szklanki i wrzuć do niej kilka owocowych kostek lodu. Zobacz, jak tańczą w szklance! Czy zdążysz wypić całą wodę, zanim się rozpuszczą? Czy rozpoznajesz owoce i listki, których używaliście? Gdy owoce wydostaną się z lodowej kostki, możesz je zjeść!

 

Nadal masz ochotę na zabawę? Odkryj mnóstwo innych aktywności!